ایجاد شبکه تجهیزات کارگاههای کشور | آغاز به کار پنج مرکز ارتقا شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان

شبکه تجهیزات کارگاههای کشور با هدف تأمین نیازهای شرکت های دانش بنیان با برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای نخستین بار در گیلان راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با هدف تامین نیازهای شرکت های دانش بنیان در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری به خصوص در رشته ها و حرفه های تخصصی که تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز آنها، مستلزم هزینه بالایی است، سازمان آموزش فنی و حرفه ای شبکه تجهیزات کارگاهی را ایجاد نموده است.

محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با اشاره به دستور دکتر سلیمان پاک سرشت ریاست سازمان، مبنی بر راه اندازی این طرح به منظور مشارکت هر چه بیشتر سازمان آموزش فنی و حرفه ای در موضوع کارآفرینی، گفت: استارت آپ ها و صاحبان کسب و کارهای نوپا می توانند از فضاهای خالی کارگاههای آموزشی و تجهیزات آن بهره برداری کنند.

وی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در بخش دولتی، ۱۵۳ کارگاه آموزشی در بیش از ۴۶ رشته و ۷۳۱ حرفه را داراست که متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات و ارسال درخواست به پایگاه اینترنتی این اداره کل به نشانی Guilantvto.ir مراجعه نمایند.

حسینی با بیان اهمیت ارتباط حوزه دانشگاهی کشور با بخش مهارت آموزی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، طرح هایی را اجرا خواهیم کرد که به توسعه فضای کارآفرینی بیانجامد.

شایان ذکر است این طرح که برای نخستین بار در کشور در استان گیلان اجرایی شده، مشابه شبکه آزمایشگاهی کشور است که پیش از این توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

اعطا مجوز و آغاز به کار پنج مرکز ارتقا شایستگی های حرفه ای دانشجویان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با اشاره به تاسیس پنج مرکز ارتقا شایستگی های حرفه ای دانشجویان در آبان ۱۳۹۷ از سایر دانشگاهها، دانشکده ها و موسسات آموزش عالی دعوت کرد تا از مزیت مراکز SCD در ارتقا مهارت دانشجویان خود بهره مند شوند.

حسینی گفت: این مراکز به دانشگاهها اجازه می دهد در کنار آموزش رسمی و آکادمیک، مجموعه ای از مهارت های مورد نیاز یک یا چند شغل را مرتبط با حوزه تحصیلی دانشجویان تعریف و در قالب دوره های کوتاه مدت و کاربردی، با صدور گواهینامه بین المللی، ارایه نمایند.

لازم به ذکر است مجوز مرکز ارتقا شایستگی های حرفه ای دانشجویان موسوم به SCD به دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود، آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت، مؤسسه آموزش عالی احرار و آموزشکده فومن اعطا شده است.

Share