دیدار استاندار گیلان با سعید عزت اللهی|دخالت دولت در دایره فنی ورزش، صحیح نیست

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت گردشگری ورزشی، گفت: گردشگری ورزشی می تواند بستری برای توسعه اقتصادی و رونق اشتغال در استان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مصطفی سالاری در دیدار با سعید عزت اللهی، بازیکن گیلانی تیم ملی فوتبال که با حضور نادر عزت اللهی، مربی اسبق تیم های ملی فوتبال نوجوانان و جوانان کشور در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: سرنوشت تیم فوتبال ملوان بندر انزلی پیوند عمیقی با زندگی روزمره مردم این شهرستان دارد که این مهم وظیفه ما در قبال ورزش دوستان این شهرستان را سنگین تر می کند.

وی نقش دولت در توسعه امر ورزش قهرمانی را، پشتیبان توصیف و تصریح کرد: دخالت دولت در دایره مدیریت فنی ورزش، صحیح نیست.

استاندار گیلان با ابراز تمایل برای راه اندازی آکادمی و مجتمع بزرگ ورزشی در استان جهت تقویت ورزش استان، تربیت ورزشکاران و استعداد های ورزشی استان، بیان کرد: می توان از ظرفیت وجود آکادمی و مجتمع بزرگ ورزشی در قالب جذب ورزشکاران سراسر دنیا به گیلان و میزبانی در برگزاری مسابقات مختلف جهانی و کشوری، جهت توسعه اقتصادی و رونق اشتغال در استان نیز بهره گرفت.

سالاری اضافه کرد: جهت اجرایی شدن این پروژه آمادگی داریم با تمام توان کمک کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش با ابراز خرسندی از حضور ۲ بازیکن گیلانی در جمع فوتبالیست های ملی حاضر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در کشور روسیه، اظهار کرد: افتخار بزرگتر این است که سعید عزت اللهی و علیرضا جهانبخش هر دو اشتهار به اخلاق مداری دارند.

در ادامه این نشست نادر عزت اللهی با اشاره به پرآوازه بودن نام ملوان بندر انزلی در سطح کشور، بر تعلق خاطر آحاد مردم ایران نسبت به این تیم تاکید کرد و ضمن تقدیر و تشکر از دید روشن و آگاهانه استاندار گیلان نسبت به موضوع ورزش، گفت: امیدواریم با کمک مسئولان بستر لازم برای صعود این تیم محبوب به لیگ برتر فوتبال کشور فراهم گردد.

سعید عزت اللهی، بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در کشور روسیه نیز در پایان این نشست با اشاره به استعدادهای فراوان استان گیلان بویژه شهرستان بندر انزلی در رشته های مختلف ورزشی بویژه فوتبال، خاطرنشان کرد: به طور یقین هر کس در هر زمینه ای سختی بکشد موفق می شود.

وی در پایان ضمن درخواست ویژه از مسئولان برای توجه و پشتیبانی هرچه بیشتر از ورزشکاران، ابراز امیدواری کرد نمایندگان و تیم های ورزشی استان بویژه تیم فوتبال ملوان بندر انزلی همچون همیشه برای گیلان زمین افتخارآفرینی کنند.

Share