علت تاخیر در اعمال قانون دوربین‌های ثبت تخلف | افزایش صد درصدی تصادفات موتورسیکلت در رشت

سرهنگ محمدرضا محمدی گفت: علت تاخیر در اعمال قانون دوربینهای ثبت تخلف، حساسیت پلیس در تست دوربین ها و رعایت حقوق مردم با هدف جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ محمدرضا محمدی در بیست و ششمین جلسه کمیسیون حمل ونقل و ترافیک، ضمن تقدیر و تشکر از شهردار کلان شهر رشت و رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر رشت، رئیس حمل و نقل ترافیک و اعضا و مشاوران کمیسیون که همواره ضمن تلاش در جهت ایمن سازی معابر شهری با پلیس راهور همکاری دارند، به مزایا و محاسن استفاده از دوچرخه اشاره کرد و افزود: دوچرخه می تواند وسیله مناسبی برای جایگزینی خودروهای تک سرنشین و محیط زیستی عاری از آلودگی باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از عدم وجود دوربین های ثبت تخلف سرعت در معابر کلانشهر رشت انتقاد کرد و تاکید کرد: برای شروع حداقل نصب ۱۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت می تواند از وقوع بسیاری از تخلفات و تصادفات ترافیکی پیشگیری کند.

وی با اشاره به ضرورت آموزش به جامعه هدف، خاطرنشان کرد: استقرار و راه اندازی سامانه پیامکی برای ارسال پیام‌های آموزشی به رانندگان و همه شهروندان می تواند در پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات و ارتقاء فرهنگ ترافیک بسیار موثر باشد.

این مقام انتظامی در ادامه از سیر صعودی تصادفات موتورسیکلت ها ابراز نگرانی کرده و افزود: متاسفانه آمارها در این حوزه رو به رشد است که شهرستان رشت از ابتدای سال ۹۷ تا حال افزایش صد درصدی تصادفات موتورسیکلت را داشته است.

وی علت تاخیر در اعمال قانون دوربین‌های ثبت تخلف را تاکنون به جهت حساسیت پلیس در تست دوربین ها و رعایت حقوق مردم با هدف جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند عنوان کرده و تاکید داشت: تست دوربین ها در مراحل پایانی است و انشاالله به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

Share