ورود به مباحث سیاسی آفتی بزرگ برای دستگاه‌ قضایی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه قضات همواره باید به مباحث سیاسی کشور آگاه باشند گفت: ورود به مباحث سیاسی برای مجموعه دستگاه‌ قضایی آفتی بزرگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، احمد سیاوش‌پور صبح امروز در آیین تحلیف دوره نخست کارآموزی قضایی استان گیلان با اشاره به اینکه قضات آموزش دیده این مراسم تعدادی از جوانان مومن و با استعداد هستند اظهار داشت: برگزاری این دوره کارآموزی اقدامی دشوار اما مبارک برای دادگستری گیلان است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه جوانان گیلانی پرتوان و انقلابی هستند و همواره در عرصه‌های مختلف درخشان ظاهر می‌شوند خاطرنشان کرد: استان گیلان همواره قضات خوشنام و توانمندی را در مجموعه دادگستری دارد.

سیاوش‌پور تعداد قضات آموزش‌دیده دوره نخست کارآموزی قضایی استان گیلان را ۱۶ نفر دانست و با تاکید بر اینکه این دوره کارآموزی برای نخستین بار در استان گیلان برگزار است گفت: به منظور آموزش و کارآموزی این قضات تلاش ویژه‌ای از سوی اساتید انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه قضات همواره باید تقوای الهی را اولویت و سرلوحه اقدامات عملی و رفتاری خود قرار دهند بیان کرد: قضات همواره باید بدانند که خداوند در تمامی اقدامات آنها ناظر و ظاهر است و باید جایگاه ویژه قضاوت را به درستی درک کنند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان رعایت اصول قضاوت و مقوله بی‌طرفی در امر قضاوت برای یک قاضی را مهم‌ترین اصل عنوان کرد و افزود: تصور طرفین از عدم پایبندی به مقوله بی‌طرفی برای قضات از بزرگترین آسیب‌ها و تهدیدات در امر قضاوت است.

سیاوش‌پور با اشاره اینکه صبر و شکیبایی از اصلی‌ترین ویژگی قضات است و تکریم ارباب رجوع اجر گسترده‌ای را به‌دنبال دارد گفت: توجه به حاشیه‌های این مسئولیت خطیر در جامعه کنونی یک اصل است و قضات همواره باید با هوشیاری از محیط پیرامون خود به این مسئولیت بپردازند.

وی با بیان اینکه توجه به افراد آسیب‌دیده و صبر و شکیبایی در شنیدن سخنان طرفین از وظایف اصلی قضات است تصریح کرد: ورود به مباحث سیاسی برای مجموعه دستگاه‌ قضایی سم و آفتی بزرگ است و قضات باید از این امر دوری کنند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه قضات همواره باید به مباحث سیاسی کشور آگاه و هوشیار باشند تصریح کرد: سلایق سیاسی نباید در قضاوت کردن دخیل باشد زیرا جناحی بودن قضات یک سم بسیار مهلک در دستگاه قضایی است.

Share