بررسی علت اصلی خودکشی زن رضوانشهری | مسئولین از اظهار نظرهای پیش از موعد خودداری کنند

سیاوش پور با بیان اینکه مسئولین از اظهار نظرهای پیش از موعد خودداری کنند، گفت: قضاوت اصلی توسط دستگاه قضایی باید صورت پذیرد، بنابراین اظهار نظرهای پیش از موعد امری ناشایست و کارشناسی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احمد سیاوش‌پور رییس کل دادگستری استان گیلان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به حادثه چند روز پیش در رضوانشهر که زنی ۴۰ ساله دو فرزند ۱۰ ساله و ۵ ماهه خود را از پنجره منزل مسکونی به بیرون پرت کرده و سپس اقدام به خودکشی کرد، اظهار کرد: در پی این حادثه مادر و فرزند ۵ ماهه در دم جان‌ باختند و کودک ۹ ساله به علت برخورد با سقف خودرو پارک شده در پایین ساختمان دچار شکستگی دست و پا شده و به بیمارستان منتقل شد.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی خودکشی مادر و دو فرزند ۱۰ ساله و ۵ ماهه رضوانشهری در دست بررسی است، گفت: هنوز علت اصلی موضوع به طور دقیق مشخص نشده است.

رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اختلافات درون خانوادگی گفت: نمی‌توانیم اظهار نظر صریحی در خصوص اختالات روانی این خانم داشته باشیم؛ زیرا در پزشکی قانونی سابقه‌ای مبنی بر اختلال روانی وی گزارش نشده است.

سیاوش‌پور، با بیان اینکه مسئولین از اظهار نظرهای پیش از موعد خودداری کنند، یادآور شد: قضاوت اصلی توسط دستگاه قضایی باید صورت پذیرد، بنابراین اظهار نظرهای پیش از موعد امری ناشایست و کارشناسی نشده است.

تحمل و صبر شکیبایی مردم در مقابل مشکلات جامعه قابل‌تأمل است

همچنین فارس نوشت: احمد سیاوش پور امروز در گردهمایی فصلی روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های کل استان در رشت اظهار کرد: آنچه می‌تواند انسان را به مسیر بی‌راهه ببرد دنیاپرستی و عدم خوف از مقام الهی است.

وی با تاکید بر اینکه نباید در دنیا به‌گونه‌ای اقدام کنیم که در دنیا فروبرویم، افزود: نباید در دنیا از خداوند غافل شد و در مسیر سقوط قرار گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر اینکه تلاش قضات باید با پشتوانه الهی و خدمت صادقانه باشد، تصریح کرد: در جامعه‌ای که در جهات مختلف دارای مشکلات است و نظام در راستای تحقق آرمان‌ها با زحمات متفاوت در مقابل استکبار جهانی قرارگرفته پیش‌بینی می‌شود که زحمات تحمیلی بر کشور بیشتر نیز بشود.

سیاوش پور با بیان اینکه ما انقلاب کرده‌ایم تا پای جان بایستیم، گفت: بسیار سخت است که در دنیای امروزی جوان کار نداشته باشد و خانواده‌ها شرمنده باشند اما این رنج‌ها در کنار عزت خواهی از بین می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضا باید از بعد روانی، اقتصادی و اجتماعی در کنار مردم باشد، افزود: تحمل، صبر، شکیبایی و استقامت مردم قابل‌تأمل است و ما باید مشکلات مردم را درک کرده و با تلاش شبانه‌روزی مشکلات از مسیر مردم برداشته شود.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر اینکه رفع مشکلات مردم به همت همه قوا حل می‌شود، بیان کرد: همه باید تلاش کنند تا توسعه کشور در مسیر شکوفایی قرار  بگیرد و اگر هماهنگی قوا نباشد توسعه کشور امکان‌پذیر نیست.

سیاوش پور بابیان اینکه راه شهادت راه دوری نیست، گفت: حتماً با شهادت نمی‌توان به کمال رسید بلکه با کار، تلاش، و انگیزه در کار می‌توان مسیر تکامل را طی کرد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه کنونی به کار و تلاش و انسان پرانگیزه دارد، تصریح کرد: خدا می‌داند که دوران سخت از سطح جامعه خواهد گذشت و اگر کار برای مردم ماندگار است باید خوشحال و اگر به بطالت گذرانده باشیم باید پیوسته غصه بخوریم.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان ارزش کار مجاهدانه دستگاه قضایی را کمتر از شهادت و ایثار ندانست و گفت: هیچ‌کس نباید در جمع دستگاه قضایی احساس خمودگی و ناامیدی کند.

سیاوش پور با تاکید بر اینکه قضات و مسئولان باید بیشترین پشتکار و کار را داشته باشند، خاطرنشان کرد: هرکسی نمی‌تواند برای مردم کار کند می‌تواند از کار خود کناره‌گیری کند و تاکید می‌کنم که احساس رخوت و خمودگی در بین ما امکان ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نباید منتظر ماند تا دیگران حرکت کنند و ما دنبال آن‌ها درحرکت باشیم، گفت: همه قضات باپشتکار هستند اما توقع ما بیش از این است و باید دستگاه قضائی‌ باوجود قضات باتجربه تحرک بیشتری داشته باشند.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان بابیان اینکه بعضاً مردم از دستگاه قضایی دلخور و منتقد هستند، افزود: شاید مانتوانیم همه عملکرد قضات را به‌صورت سمعی و بصری به اطلاع مردم برسانیم اما چون دستگاه قضا، دستگاهی با حفظ حیثیت می‌شود، نمی‌توان محتویات آن را اعلام کرد.

سیاوش پور بابیان اینکه با بیان اینکه دلخوری مردم بعضاً از رفتارهای دستگاه قضایی است، بیان کرد: باید صبورانه در کار دقت و حوصله داشت تا با پاسخگویی شفاف به مردم رضایت آن‌ها را جلب کرد.

وی با تاکید بر اینکه نیمی از مراجعه‌کنندگان به دستگاه قضا ازجمله متهمان از دستگاه قضایی راضی نیستند، تصریح کرد: ماهیت دستگاه قضایی به‌گونه‌ای است که نمی‌توان همه را راضی نگه داشت اما با تلاش و پشتکار جهادی می‌توان رضایت نسبی مردم را با خدمت صادقانه جلب کرد.

Share