حضور همیشه درصحنه مردم باعث حیات مقتدرانه نظام جمهوری اسلامی شده است

رئیس قوه قضاییه گفت: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه های دشمنان با حضور همیشه در صحنه مردم به حیات مقتدرانه خود ادامه داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، آیت الله صادق آملی لاریجانی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مقام معظم رهبری با رهبری داهیانه خود کشتی انقلاب را رهنمون می شوند، گفت: از مهمانان ارجمند و مسئولان عالیرتبه کشورهای مختلف و سفرای کشورهای خارجی تشکر می کنم که در این مجلس باشکوه شرف حضور دارند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: تبریک و تهنیت عرض می کنم ولادت امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) و از خداوند می خواهیم قلوب ما را به انوار و محبت اهل بیت(ع) منور کند.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه های دشمنان با حضور همیشه در صحنه مردم به حیات مقتدرانه خود ادامه داده و مسئولان کشور بر اساس اصل ششم قانون اساسی  جمهوری اسلامی مستقیم و غیرمستقیم از آن پاسداری کرده اند.

وی ادامه داد: همچنین براساس بند هشتم اصل سوم قانون اساسی، دولت مکلف است همه امکانات خود را برای جلب مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به خوبی به کار گیرد.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: اینجانب به عنوان رئیس قوه قضائیه با افتخار اعلام می کنم که جمهوری اسلامی ایران امروز با اتکا بر آموزه های بلند دینی و تمدن غنی خود از جمله کشورهای بزرگ جهان است که علی رغم تهدیدات فراوان از سوی استکبار جهانی، توانسته سکاندار استقلال، آزادی و مظهر مردم سالاری دینی در منطقه و جهان باشد.

وی با بیان اینکه مردم سالاری دینی نظامی سیاسی مبتنی بر آرای مردم و آموزه های دینی و ارزش های اخلاقی است، گفت: فلسفه سیاسی نهفته در این نظام سیاسی، فلسفه ای دقیق هم از جهات هستی شناسانه و متافیزیکی و هم از جهات معیاری و ارزشی است و از پارادوکس های نظام لیبرال دموکراسی خالی است. قانون اساسی جمهوری اسلامی مبین این نظام سیاسی و فلسفه آن است.

رئیس قوه قضائیه کشورمان بیان کرد: با تحلیف در این مجلس باشکوه، دوره جدیدی در حیات سیاسی کشور گشوده می شود. متن سوگندی که رئیس جمهور محترم یاد می کند بسیار مهم و قابل توجه است و از جمله اموری که رئیس جمهور به وسیله سوگند به آن ملتزم می شود آنکه پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشد.

وی با بیان اینکه پاسداری از مذهب رسمی کشور، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، لوازمی دارد، افزود: اصول قانون اساسی اصولی مهم، مترقی و جامع الاطراف است که با مداقه مجلس خبرگان قانون اساسی تدوین و با رأی قریب ۹۸ درصدی مردم به تایید قاطبه ملت رسیده است.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه بنیادی ترین مبنای قانون اساسی نگاه توحیدی است، ادامه داد: این مسئله در سراسر میثاق ملی حضور دارد و به خصوص در اصل دوم بدان تصریح شده که براساس آن جمهوری اسلامی، نظامی بر پایه ایمان به خدای یکتا و اختصاص حاکمیت و تشریب او و لزوم تسلیم در برابر امر او است. نگاه توحیدی است که در سیاست خارجی و روابط بین المللی می گوید که از هیچ قدرتی جز خدا نترسید.

وی گفت: نگاه توحیدی است که می گوید عزت را باید در نزد خدا یافت، نگاه توحیدی است که می گوید هدف از حکومت، رشد دادن انسان در حرکت به سوی خدا و نظام الهی است. این نگاه توحیدی است که انشان را به عدالت فرا می خواند و همین نگاه است که بندهای گران را از جان آدمی باز می کند و وی را به آزادی دعوت می نماید.

رئیس قوه قضائیه کشورمان تصریح کرد: ضمن تبریک و تهنیت به رئیس جمهور و آرزوی توفیق برای وی، اعلام می کنم نیک بنگرید که تلاش ها و اقدامات شما در ترازوی نگاه توحیدی چگونه است و مسلم بدانید هر قدمی که در این طریق بردارید، همه از آحاد ملت، مسئولان و دلسوزان نظام حامی و همکار شما خواهند بود.

وی گفت: اینجانب به عنوان رئیس قوه قضائیه هر خدمتی در این مسیر میسر باشد دریغ نخواهم کرد، امروز نظام اسلامی نیازمند مجاهدت ها و تلاش های خالصانه آحاد ملت و خصوصاً مسئولان متعهد کشور است. خداوند در این طریق دشوار یار و مددکارتان باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه علنی امروز مجلس  – شنبه ۱۴ مرداد – برای تحلیف حسن روحانی به عنوان دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران در  مجلس شورای اسلامی با حضور رسانه ها، مهمانان داخلی و خارجی  و  حضور بیش از ۱۰۰ هیات سیاسی خارجی در حال برگزاری است. بر اساس قانون اساسی ایران ، رییس جمهور منتخب مردم باید برای مراسم تحلیف در مجلس حاضر شده و با حضور رییس قوه قضاییه در کنار وی در جلسه علنی به مدیریت رییس مجلس و با حضور اعضای شورای محترم نگهبان، سوگند را ادا کند.

Share