تلاش راهداران برای باز نگه داشتن راه ۸۰ روستا/ گاز منازل مسکونی مشکل ندارد/ بیش‌ترین قطعی برق در شهرستان‌های شفت٬ فومن و صومعه سرا بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: راهداران در حال تلاش برای باز نگه داشتن راه ۸۰ روستای استان هستند ضمن اینکه گاز منازل مسکونی نیز با مشکل مواجه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: راهداران در حال تلاش برای باز نگه داشتن راه ۸۰ روستای استان هستند ضمن اینکه گاز منازل مسکونی نیز با مشکل مواجه نیست.azizid

 افشین عزیزی بیان کرد: در بیشتر نقاط کوهستانی گیلان، ارتفاع برف به افزون بر ۹۰ سانتیمتر رسیده و راهداران، بی وقفه در تلاش برای باز نگه داشتن راه حدود ۸۰ روستای استان در مناطق کوهستانی هستند.

وی افزود: این تعداد روستا بیشتر در شهرستان‌های رودبار٬ سیاهکل٬ فومن٬ شفت و رضوانشهر واقع شده‌اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز است٬ گفت: در تعدادی از روستاهای شهرستان‌های یادشده، برف سنگینی به زمین نشسته که تردد در راه‌های ارتباطی آن‌ها را با دشواری‌هایی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: با این وجود، عوامل امدادی و راهداران، می‌کوشند از بسته شدن آن‌ها جلوگیری کنند.

عزیزی به قطعی برق در برخی از مناطق روستایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: برف روی کابل های برق، شکستن شاخه‌های درختان و سقوط بر روی آن‌ها، موجب پارگی سیم‌ها و قطعی برق از شب گذشته در برخی شهرستان‌ها شده است.

وی بیش‌ترین قطعی برق را در شهرستان‌های شفت٬ فومن و صومعه سرا ذکر کرد و گفت: اکیپ‌های امدادی، بلافاصله به این مناطق اعزام شده‌اند و در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند.

افشین عزیزی با بیان اینکه هم اکنون با افت فشار گاز در منازل مسکونی مواجه نیستیم گفت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده و همکاری خوب مردم با افت فشار و یا قطعی گاز در مناطق مسکونی مواجه نیستیم.

وی افزود: در خصوص تأمین ارزاق عمومی و سوخت مایع هم ذخیرهٔ کافی وجود دارد.

به گفته پلیس راه گیلان، تمامی راه‌های اصلی و مواصلاتی استان به غیر از محور پونل – خلخال در غرب استان باز است.

Share