مطالعه بازآفرینی در ۱۰ شهر گیلان به اتمام رسیده است/تخفیف عوارض شهرداری‌ها برای احیای بافت‌های فرسوده در شهرهای گیلان/بقعه خواهر امام رضا(ع) رشت بازآفرینی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود بافت فرسوده در مکان‌های مذهبی و تاریخی استان اشاره کرد و گفت: بقعه خواهر امام رضا(ع) رشت بازآفرینی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از فارس،مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود بافت فرسوده در مکان‌های مذهبی و تاریخی استان اشاره کرد و گفت: بقعه خواهر امام رضا(ع) رشت بازآفرینی می‌شود.

khavari_6781شعبان‌علی خاوری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از بافت‌های فرسوده این شهر با اشاره به وجود بافت فرسوده در مکان‌های مذهبی و تاریخی گیلان اظهار کرد:یکی از موضوع‌های بازآفرینی، بافت فرسوده است و این امر به کمیت و کیفیت زندگی مردم توجه دارد.

وی از بازآفرینی بقعه خواهر امام رضا(ع) در رشت خبر داد و افزود: بازآفرینی آستان مقدس آقا سیدجلال‌الدین اشرف(ع) در آستانه‌اشرفیه از طریق فعالیت‌های مشارکتی انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده در نقاط مختلف استان وجود دارد، تصریح کرد:مطالعه بازآفرینی در ۱۰ شهر گیلان به اتمام رسیده است.

خاوری، توجه به سکونتگاه‌های غیر رسمی به‌ویژه در شهر رشت را بسیار جدی خواند و بیان کرد:سکونتگاه‌های غیر رسمی نیازمند بازآفرینی است و این موضوع از فعالیت‌های راه و شهرسازی محسوب می‌شود.

وی خواستار تخفیف عوارض شهرداری‌ها برای احیای بافت‌های فرسوده در شهرهای گیلان شد و گفت: سال‌های گذشته موضوع مذکور اجرایی شده و تخفیف عوارض در سال جاری ادامه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه تامین منابع مالی با پرداخت تسهیلات ارزان به سازندگان بافت‌های فرسوده در دستور کار است، خاطرنشان کرد: سال گذشته احیای یک‌هزار و ۵۰۰ واحد بافت فرسوده در استان سهمیه داشتیم و با توزیع آن توانستیم سه هزار واحد سهمیه جدید بگیریم.

خاوری، سود تسهیلات احیای بافت فرسوده از طریق بانک مسکن را ۱۳ درصد عنوان کرد و یادآور شد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در اصلاح کیفیت زندگی در جامعه شهری بسیار تاثیرگذار است.

وی در ادامه با تأکید بر رعایت استانداردها در جاده‌های گیلان، اظهار کرد: عوامل مختلفی در حوادث جاده‌ای دخالت دارند و استانداردسازی جاده‌ها در کاهش حوادث جاده‌ای موثر است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به محور «چوکام ـ پونل» اشاره کرد و افزود: سال‌های گذشته جاده مذکور تبدیل به راه اصلی شده و یکی از محورهای شریانی استان محسوب می‌شود.

خاوری با بیان اینکه محور «خاچکین ـ چوکام» سال‌های گذشته تبدیل به راه اصلی شده است، تصریح کرد: محور «چوکام ـ پونل» باقی‌مانده و برای ایمن‌سازی آن شن‌ریزی کنار جاده انجام شده است.

tel final1

Share