افزایش دمای هوای گیلان از اواخر وقت دوشنبه/شروع مجدد بارندگی ها از روز چهارشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،کارشناس هواشناسی گیلان برای این استان از اواخر وقت روز دوشنبه بتدریج کاهش ناپایداری ها و افزایش دما را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا ،کارشناس هواشناسی گیلان برای این استان از اواخر وقت روز دوشنبه بتدریج کاهش ناپایداری ها و افزایش دما را پیش بینی کرد.HAVA00091_PhotoA

سید علاء الدین حسینی افزود: براساس این پیش بینی کاهش ناپایداری ها موقت بوده و از روز چهارشنبه دوباره بارندگی ها آغاز می شود.
وی اظهارداشت: نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت توده هوای سرد و بارش زا تا اواخر وقت دوشنبه در منطقه می باشد.
بر این اساس، بارش باران مخلوط برف و باران، بعضی نقاط بارش برف ،ارتفاعات، دامنه ها و مناطق سردسیر و وزش باد مورد انتظار می باشد.
وی خاطرنشان کرد: دمای شهر رشت در روز یکشنبه بین شش تا هفت درجه سلسیوس است که این دما در روز سه شنبه افزایش می یابد.
وی گفت: تا ظهر امروز(یکشنبه) برای شهر ماسوله بارش ۵۰ سانتی متر برف و برای شهر دیلمان سه سانتی متر بارش برف گزارش شده است که تا عصر این بارش ها در بیشتر مناطق کوهستانی گیلان ادامه دارد.
براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی ، هوای گیلان در روز دوشنبه ابری، بارش باران مخلوط برف و باران ، ارتفاعات، دامنه ها و مناطق سردسیر بارش برف، بتدریج کاهش ناپایداری اواخر وقت در ارتفاعات و دامنه ها و وزش باد جنوبی حریان پیدا می کند.
برای روز نیز سه شنبه آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری و مه آلود، افزایش نسبی دما، ارتفاعات یخبندان، اواخر وقت افزایش ابر و وزش باد است.
این هواشناسی بیشترین دما در ۲۴ ساعت گذشته استان را با ۱۱ درجه سلسیوس مربوط به شهر منجیل و کمترین آن را نیز با منفی چهار در شهر جیرنده ثبت کرده است.

tel final1

Share