تدوین ۲۴ سند پدافند غیرعامل در کشور/تشکیل قرارگاه زیستی شفا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حیدری به تهدیدهای زیستی اشاره کرد و افزود: در بخش تهدیدهای زیستی قرارگاه زیستی شفأ در کشور و استان‌ها تشکیل شده و استانداران فرماندهان این قرارگاه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سردار غلامعلی حیدری عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل مصون‌سازی کشور را به عهده دارد اظهار کرد: قرارگاه سایبری در کشور و استان‌ها تشکیل شده است.

IMG15482093وی به تهدیدهای زیستی اشاره کرد و افزود: در بخش تهدیدهای زیستی قرارگاه زیستی شفأ در کشور و استان‌ها تشکیل شده و استانداران فرماندهان این قرارگاه هستند.

حیدری با بیان اینکه قرارگاه پرتویی در استان‌های هسته‌ای کشور به ریاست استانداران تشکیل شده است، تصریح کرد: قرارگاه‌های پدافند غیرعامل مردم‌محور و کالبدی از جمله برنامه‌هایی است که در راستای مصون‌سازی دنبال می‌کنیم.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: هشتم آبان ماه سال ۸۹ سیاست‌های کلی پدافند غیرعامل توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد و به این مناسبت سالانه هفته پدافند غیرعامل در کشور برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری هفته پدافند غیرعامل را فرهنگ‌سازی و نهادینه‌کردن اطلاع‌رسانی خواند و بیان کرد: سالانه اقدام‌هایی که دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها در بحث پدافند غیرعامل انجام می‌دهند در هفته مذکور اطلاع‌رسانی می‌شود.

حیدری، چهارم تا دهم آبان ماه امسال را هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۲ سند پدافند غیرعامل در بخش‌های زیستی، سایبری و … در کشور تدوین شده است.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه برخی از سندهای پدافند غیرعامل در استان‌ها بومی‌سازی شده است، یادآور شد: ماده ۲۱۵ برنامه پنجم توسعه کشور به پدافند غیرعامل اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه یک بند از قانون برنامه بودجه سال ۹۴ به پدافند غیرعامل اختصاص داده شده است، اظهار کرد: نیم تا دو درصد از اعتبارات تملک‌دارایی دستگاه‌ها باید به پدافند غیرعامل اختصاص داده شود.

حیدری به تشکیل کمیته پدافند غیرعامل در تمام وزارتخانه‌ها به ریاست وزرا اشاره کرد و افزود: کمیته پدافند غیرعامل در استان‌ها به ریاست استانداران و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل آموزش، فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی را از اولویت‌های اصلی پدافند غیرعامل خواند و بیان کرد: پدافند غیرعامل به مدیران، کارشناسان و مردم آموزش داده می‌شود.

وی از فارغ‌التحصیلی یک‌هزار و ۲۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد پدافند غیرعامل در دانشگاه‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: روند مذکور ادامه پیدا می‌کند.

telegramdintitled

Share