رونمایی از یک عکس دیده نشده در سالگرد تولد «شهید همت»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا «محمد ابراهیم همت» به تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ شمسی، در «شهرضا» (از توابع اصفهان) متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع دریافت مدرک کارشناسی در رشته «علوم تندرستی» ادامه داد. «همت» در طول سال های دفاع مقدس از فرماندهان محبوب سپاه پاسداران بود. «حاج همت» به دلیل مرام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا «محمد ابراهیم همت» به تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ شمسی، در «شهرضا» (از توابع اصفهان) متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع دریافت مدرک کارشناسی در رشته «علوم تندرستی» ادامه داد. «همت» در طول سال های دفاع مقدس از فرماندهان محبوب سپاه پاسداران بود. «حاج همت» به دلیل مرام اخلاقی خاص خود و سلوک ویژه اش با بسیجیان ، در میان شخصیت های دفاع مقدس از جایگاه ویژه و منحصربه فردی برخوردار است. این سردار دوست داشتنی به تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۶۲ شمسی، در جریان «عملیات خیبر» بال در بال ملائک گشود ، در حالی که فرماندهی «لشکر۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» را بر عهده داشت.

عکسی که می بینید، نخستین بار توسط فرزند «شهید همت»، هم زمان با سال‌گشت تولد پدرش در فضای مجازی منتشر شد. آقازاده‌ی »حاج همت» ذیل این عکس نوشته است:

شصت سال پیش ، در چنین روزی یک «مَرد» پای بر این دنیا نهاد .
مردی که در «اولین ماه از اولین فصل سال» به دنیا آمد و با «آخرین ماهِ آخرین فصل سال» از این دنیا رفت .
.
شصت سالگی‌ات مبارک «جاودان‌مَرد»
.
۹۶۲۴۳۵_۹۳۳
.
پی‌نوشت : حضرت پدر در پشت عکس نوشته‌اند :
[ غریب اگر چه به غربت میان گلزار است … همی که شام شود آن غریب بیمار است
غریب اگرچه به غربت میانه چمن است … همی که شام شود ، ذکر او وطن وطن است

/مشرق

Share