دستگیری چهار کارمند رشوه خوار شهرداری رشت

رشوه خواری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس کل دادگستری گیلان از دستگیری چهار نفر از کارمندان شهرداری رشت خبر داد و گفت: کارمندان شهرداری رشت به جرم ارتشاء در کمیسیون ماده ۱۰۰ راهی زندان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس کل دادگستری گیلان از دستگیری چهار نفر از کارمندان شهرداری رشت خبر داد و گفت: کارمندان شهرداری رشت به جرم ارتشاء در کمیسیون ماده ۱۰۰ راهی زندان شدند.

رشوه خواری احمد سیاوش‌پور در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل پرونده ارتشاء شهرداری رشت در دادسرای این شهر اظهار کرد: پرونده مذکور مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ است.

وی از دستگیری چهار نفر از کارمندان شهرداری رشت خبر داد و افزود: هفته گذشته آخرین نفر آنها که متواری بود دستگیر شده است.

سیاوش‌پور با بیان اینکه چهار نفر کارمند مذکور به جرم ارتشاء محکوم به حبس شدند، تصریح کرد: «م ـ م» به پنج سال حبس، ۳ میلیارد ریال جزای نقدی و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری گیلان محکومیت «ع ـ ن» را چهار سال حبس و ۳ میلیارد ریال جزای نقدی و ۲۰ ضربه شلاق خواند و بیان کرد: «الف ـ م» به چهار سال حبس، ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی، ۲۰ ضربه شلاق و ۶ ماه انفصال موقت از خدمات دولتی محکوم شده ضمن اینکه محکومیت «ب ـ ش» یک سال حبس است.

*بازپس‌گیری ۳.۵ هکتار اراضی ملی در بندر انزلی

وی در ادامه به تصرف ۳.۵ هکتار اراضی ملی در بندر انزلی اشاره کرد و گفت: فردی اراضی مذکور را تصرف کرده و واحدهای ساختمانی را در آن احداث کرده بود.

سیاوش‌پور با اشاره به اینکه رای دادگاه مبنی بر بازپس‌گیری اراضی ملی در بندر انزلی صادر شده است، خاطرنشان کرد: هفته گذشته ساختمان‌های احداث شده در اراضی مذکور تخریب و زمین به دولت بازگردانده شده است.

رئیس کل دادگستری گیلان بر مقابله با زمین‌خواری در استان تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه قضا با اراده قوی و بدون کوچک‌ترین تبعیض و ملاحظه‌ای باید با مجرمان در حوزه بیت‌المال برخورد داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان ارشد کشور بر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید دارند، اظهار کرد: استمرار، دوام، مقبولیت و مشروعیت هر نظام بر پایه اعتماد مردم به مجموعه حکومت است.

سیاوش‌پور سالم بودن دولت‌ها را یکی از راه‌های استمرار اعتماد و حمایت جمعی مردم دانست و بیان کرد: اراده تمام مسئولان نظام بر سالم بودن جامعه است.
دستگیری ۳۷ سوء استفاده‌کننده از دستگاه قضایی گیلان

احمد سیاوش‌پور با اشاره به وجود برخی افراد در اطراف و حواشی دستگاه قضا اظهار کرد: افراد مذکور از موقعیت‌ها سوء استفاده کرده و مردم را فریب می‌دهند و وانمود می‌کنند با دستگاه قضا در ارتباط هستند.

وی بر مقابله با افراد مذکور تاکید کرد و افزود: امسال با ۳۷ نفر از سوء استفاده‌کنندگان در خارج و داخل دستگاه قضایی استان برخورد شده و تعدادی از آنها اکنون در زندان هستند.

سیاوش‌پور با بیان اینکه اگر هر جا اطلاعاتی از افراد مذکور کسب و احراز شود، در هر مقامی که باشند با آنها برخورد می‌شود، تصریح کرد: حتی اگر قاضی در مسیر انحرافی حرکت کند بدون هیچ ملاحظه و تعصبی که دستگاه قضا آسیب ببیند با او برخورد می‌شود.

 رئیس کل دادگستری گیلان به تاکید رئیس قوه قضائیه بر مقابله با سوء استفاده‌کنندگان این قوه اشاره کرد و گفت: رئیس قوه قضائیه تاکید دارد این قوه باید سالم‌ترین دستگاه در کشور باشد و بر این موضوع اعتقاد و تعصب داریم.

وی با اشاره به اینکه برای بسیاری از سوء استفاده‌کنندگان دستگاه قضا در گیلان پرونده قضایی و حکم صادر شده است، بیان کرد: تعدادی از دستگیرشدگان از کارکنان دادگستری هستند و انفصال از خدمت شده‌اند.

سیاوش‌پور بر سلامت دستگاه قضایی تاکید کرد و یادآور شد: در مبارزه با فساد نخستین نگاه ما دستگاه قضایی است و اگر مستنداتی از سوء استفاده‌کنندگان ارائه شود، بی‌تردید با آنها برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری گیلان استمرار، مقبولیت و مشروعیت هر نظام را اعتماد مردم به مجموعه حکومت دانست و خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های استمرار اعتماد و حمایت مردم از نظام سالم بودن دولت‌ها و ارکان نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه اراده تمام مسئولان نظام ایجاد جامعه سالم است، اظهار کرد: امر مذکور موجب می‌شود مردم به حکومت اعتماد داشته باشند و اگر در جامعه و زیر مجموعه قوای سه‌گانه خللی در برخورد با فساد، سوء رفتار و جریان‌های خلاف اصل سلامت اتفاق بیفتد این حمایت سلب می‌شود.

سیاوش‌پور بر پیشگیری در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد و افزود: صرف برگزاری همایش‌ها و مصاحبه‌ها، فساد را برطرف نمی‌کند.

رئیس کل دادگستری گیلان روان‌سازی امور را نخستین گام در سالم‌سازی فعالیت‌های اقتصادی دانست و بیان کرد: قوانین شفاف، فعالیت‌ در جامعه را تسهیل می‌کند.

/فارس

Share