شورای شهر رشت بار دیگر اظهارات کارگرنیا را تکذیب کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اجلاس کلانشهرها دستاوردهای بسیاری برای رشت داشته است با ارسال جوابیه ای خطاب به سرپرست خبرگزاری فارس گیلان اظهارات کارگرنیا عضو شورای شهر رشت درخصوص  اجلاس کلانشهرها را که در صحن علنی شورا بیان شده  و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اجلاس کلانشهرها دستاوردهای بسیاری برای رشت داشته است با ارسال جوابیه ای خطاب به سرپرست خبرگزاری فارس گیلان اظهارات کارگرنیا عضو شورای شهر رشت درخصوص  اجلاس کلانشهرها را که در صحن علنی شورا بیان شده  و در این خبرگزاری منتشر شده بود را تکذیب کرد.

takzib متن کامل تکذیبه و جوابیه روابط عمومی شورای شهر رشت خطاب به خبر خبرگزاری فارس گیلان به شرح زیر است:

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، با احترام در پی درج گزارش خبری به شماره ۱۳۹۳۰۴۳۰۰۰۱۱۶۰ به تاریخ ۳۰ تیرماه ۹۳ با عنوان ” افشاگری عضو شورا از هزینه‌کردهای رئیس شورای شهر رشت در اجلاس کلانشهرها” به اطلاع می رساند:

جوابیه و تکذیبیه روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت به شرح ذیل جهت انتشار ارسال می شود که ضروری است وفق قانون مطبوعات بلافاصله و بدون هیچ کم و کاستی درج گردد.

۱- در بخشی از گزارش مذکور ذکر شده است که: هزینه‌کردهای اسراف‌گونه رئیس شورای اسلامی این شهر در اجلاس روسای شوراهای کلانشهرهای رشت بار دیگر لایه‌های پنهان این موضوع را نمایان‌تر کرد” لذا ضمن تکذیب این بخش به اطلاع می رساند مسئول هزینه کرد بودجه شهرداری شخص شهردار محترم بوده و شورا در این حوزه نقش نظارتی دارد، ثانیا استفاده از کلمه هزینه کردن های اسراف گونه رئیس شورا اتهامی بی اساس و قابل پیگیری در مراجع قانونی است.

۲- امید است خبرنگاران رسانه معتبری همچون خبرگزاری فارس در گیلان در نگارش اخبار دقت بیشتری داشته باشند تا موجب تشویش اذهان عمومی نگردد.

۳- رئیس محترم شورا با تقدیر از تلاش جهادی و صادقانه خبرنگاران محترم و اصحاب رسانه، شخصاٌهیچ گونه وعده ای به خبرنگاران محترم و زحمتکش برای پرداخت حق التحریر یا حق النشر آگهی اجلاس نداده و تمامی امور نشر و رسانه ای اجلاس در حوزه اجرایی همایش و کمیته های زیرمجموعه شهرداری انجام شده است.

۴- در بخشی از گزارش مذکور نیز از میان تیتر ” فاکتورهای سفید و مشکوک شورای شهر رشت در اجلاس کلانشهرها” استفاده کرده اید که به اطلاع می رساند که عضو محترم شورا در نطق پیش از دستور و با بررسی فایل صوتی موجود هرگز چنین عبارتی را به کار نبرده و این میان تیتر برداشت ناصحیح خبرنگار آن رسانه بوده است که بدین ترتیب تکذیب می شود.

۵- در بخش دیگری از گزارش نیز با میان تیتری با عنوان ” دعوت نکردن رئیس شورا از خبرنگار فارس برای حضور در جلسه” مدعی شده اید که ” این اقدام با دستور رئیس شورای شهر رشت به دلیل انعکاس اخبار هزینه‌کردهای وی در اجلاس روسای کلانشهرها از طریق این خبرگزاری صورت گرفته است.” لذا ضمن تکذیب این بند از گزارش فوق نیز به اطلاع می رساند که دعوت از آن رسانه محترم و سایر رسانه ها با توجه به محدودیت مکان صحن فعلی شورا و تعدد رسانه های مکتوب و مجازی در شهر رشت به صورت دوره ای و با اولویت و توسط روابط عمومی و امور بین الملل شورا انجام می شود.

۶- با تقدیر از دقت نظر عضو محترم شورا، با دستور ویژه رئیس محترم شورای اسلامی شهر رشت، دو نفر از اعضای محترم شورا برای بررسی هزینه کردها اقدام نموده اند که پس از بررسی ها موضوع به نحو شایسته ای اطلاع رسانی می شود.

۷- لازم به ذکر است اجلاس کلانشهرها در رشت دستاوردهای بسیاری برای رشت داشته که در نشست خبری پس از این اجلاس توسط نایب رئیس محترم کلانشهرهای کشور موضوع در حضور بیش از ۷۰ خبرنگار تشریح شد که علی رغم دعوت از خبرنگار محترم آن رسانه، خبرنگارتان در این نشست غایب بود.

در پایان شورای اسلامی شهر رشت از آن رسانه محترم تقاضا دارد در انعکاس اخبار و اظهارات مسئولان دقت لازم را به عمل آورده و اخلاق حرفه ای رسانه را رعایت نمایید.

Share