بنزین تابستانی مردم تامین شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با پایان ماه مبارک رمضان از روز گذشته دور جدید مسافرت های تابستانی مردم در حالی آغاز شده است که مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از تامین کامل بنزین مورد نیاز مردم در استان های مختلف کشور خبر می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا همزمان با پایان ماه مبارک رمضان از روز گذشته دور جدید مسافرت های تابستانی مردم در حالی آغاز شده است که مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از تامین کامل بنزین مورد نیاز مردم در استان های مختلف کشور خبر می دهند.

BENZINبر این اساس شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد: تمامی جایگاه‌های بین راهی به ویژه در شهرهای مسافر پذیر آماده تامین بنزین و گازوئیل مسافران تابستانی هستند.

از این رو با بسیج تمامی امکانات آمادگی کاملی برای تامین سوخت مورد نیاز مسافرین را در سراسر کشور فراهم شده است ضمن آنکه تمامی جایگاه ها، سوخت مورد نیاز خود را در آخرین روز ماه مبارک که پیش بینی می شود شاهد بیشترین حجم تردد خودروها در جاده ها باشیم ذخیره سازی کرده تا سوخت رسانی بدون وقفه انجام شود.

آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش نفتی نشان می دهد پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، میانگین مصرف بنزین در بازه زمانی ۱۱ خرداد ( پس از تعطیلی مدارس ) تا ۷ تیر ( قبل از فرارسیدن ماه رمضان ) روزانه بیش از ۷۰ میلیون لیتر بوده است و این میزان از تاریخ ۸ تیر تا ۶ مرداد با مصرف روزانه ۶۴ میلیون لیتر کاهش یافته و پیش بینی می شود در مرحله دوم سفرهای تابستانی با افزایش چشمگیری مواجه شود.

هم اکنون شرکت ملی پخش نفتی علاوه بر گماردن تیم های بازرسی در مسیر جایگاه ها، در تمامی مناطق و نواحی نیز کشیک هایی به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی به نیاز جایگاه داران مستقر کرده تا نسبت به تامین سوخت آنان اقدام کنند.

نگرانی برای تامین بنزین تابستانی نداریم
شاهرخ خسروانی معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره آخرین وضعیت ذخیره سازی بنزین در کشور همزمان با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی مردم، گفت: در شرایط فعلی ذخایر بنزین کشور به بیش از ١,٨ میلیارد لیتر رسیده و با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی، وضعیت ذخایر مطلوب است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با توجه به افزایش پنج میلیون لیتری تولید بنزین در سال جدید و واردات بنزین یورو ۴، میزان ذخایر بنزین در شرایط مطلوب حفظ خواهد شد، اظهار داشت: تولید کنونی بنزین کشور هم اکنون حدود ۶٢ میلیون لیتر در روز است، برنامه شرکت ملی پالایش و پخش بر اینست که بخش زیادی از بنزین تولیدی کشور را با استاندارد یورو ۴ تولید و توزیع کند.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور با پیش بینی افزایش مصرف بنزین در ماه های پایانی فصل تابستان تاکید کرد: با این حال ذخایر بنزین کشور هم اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد و جای هیچ نگرانی نیست.

مصرف بنزین در ماه رمضان سقوط کرد
آمارهای رسمی منتشر شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نشام می دهد در ماه مبارک رمضان متوسط مصرف بنزین کشور کاهشی قابل توجه داشته است.

این آمار نشان می دهد در ماه مبارک رمضان حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف شده به طوری که در بازه زمانی ٢٩ روزه، یک میلیارد و ٨۶١ میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر بنزین در کل کشور مصرف شد که در مقایسه با ٢٩ روز قبل از تاریخ یاد شده ( ٨ تیر) ١٩٩ میلیون و ۴٠٠ هزار لیتر کاهش داشته است.

همچنین در بازه زمانی ١٠ خرداد ماه سال جاری تا ٧ تیرماه امسال، دو میلیارد و ۶٠ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد.

آمارها نشان می دهد میانگین مصرف بنزین در ماه مبارک رمضان (بدون در نظر گرفتن آمار مصرف آخرین روز این ماه) ۶۴ میلیون و ١٧٢ هزار لیتر و میانگین مصرف این فرآورده در ٢٩ روز قبل از ماه مبارک رمضان نیز ٧١ میلیون و ۵٠ هزار لیتر بوده است که از کاهش تقریبی ٧ میلیون لیتر در روز مصرف بنزین حکایت دارد.

بیشترین موج مصرف بنزین در بازه زمانی هشتم تیر تا پنجم مردادماه امسال با ٧٢,٩ میلیون لیتر به روز پنجشنبه (٢۶ تیرماه) مربوط می شود.
/مهر

Share