سد مخزنی آیت‌الله بهجت شهربیجار آماده افتتاح است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سیف‌الله آقابیگی درباره تاخیر در افتتاح سد مخزنی شهربیجار «آیت‌الله بهجت»، اظهار کرد: طرح‌های بزرگ الزامات خاص خود را دارد. وی با بیان اینکه عملیات سد آیت‌الله بهجت بیش از ۹۹ درصد پیشرفت اجرایی دارد، افزود: مرحله نخست آبگیری این سد حدود ۱۰ متر انجام شده و منتظر حضور […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سیف‌الله آقابیگی درباره تاخیر در افتتاح سد مخزنی شهربیجار «آیت‌الله بهجت»، اظهار کرد: طرح‌های بزرگ الزامات خاص خود را دارد.
13930220000198_PhotoAوی با بیان اینکه عملیات سد آیت‌الله بهجت بیش از ۹۹ درصد پیشرفت اجرایی دارد، افزود: مرحله نخست آبگیری این سد حدود ۱۰ متر انجام شده و منتظر حضور شخصیت‌ها در زمان افتتاح کامل این سد هستیم.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان به وضعیت دیگر سدها اشاره و یادآور شد: سد پلرود در حال انجام است و بخشی از منابع مالی سد شفارود در حساب پیمانکار است و بازرسی فنی بخش نخست ماشین‌آلات انجام شده و آماده بارگیری به مقصد شفارود است.

آقابیگی متذکر شد: سد شفارود بر اساس برنامه زمان‌بندی چهار ساله است که کنتور آغاز فعالیت آن به حرکت درآمده است و پس از این سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه سد آیت‌الله بهجتآماده افتتاح است، خاطرنشان کرد: این پروژه ۲۰۰ میلیارد تومانی باید با حضور شخصیت‌ها و عوامل مربوطه مورد بهره‌برداری قرار گیرد و به‌زودی در این زمینه برنامه‌ریزی می‌شود.

سد مخزنی آیت‌الله بهجت در هشت کیلومتری امامزاده هاشم و شرق رودخانه سفیدرود و در ۳۵ کیلومتری شهر رشت روی رودخانه زیلکی واقع شده و قرار بود این سد در حال ساخت در آستانه دهه فجر سال ۹۲ به بهره‌برداری برسد که بر خلاف وعده مسئولان این امر محقق نشد.

فارس/

Share