افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی تا آستارا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار آستارا از افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی تا این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار آستارا از افزایش شعاع تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی تا این شهرستان خبر داد.

shaf0618_PhotoAسیروس شفقی عصر امروز در نشست فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: با تلاش مسئولان استانی و پیگیری استاندار براساس مصوبه هیئت دولت در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه امسال محدوده قانونی منطقه آزاد انزلی از ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار به حدود ۱۰ هزار هکتار افزایش یافت.

وی افزود: در غرب استان شعاع تردد تا سه راه اسالم باقی مانده بود و با توجه به حضور مدیر کل مناطق ویژه اقتصادی کشور در ۲۲ خردادماه جاری درباره ابلاغ انجام مقدمات لازم منطقه ویژه اقتصادی آستارا مقدمات لازم صورت گرفت.

فرماندار آستارا ادامه داد: اکیپ اعزامی از تهران فرمت‌های موضوع از طریق فرمانداری برای انعکاس به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: با پیگیری‌های لازم از طریق استاندار و نماینده آستارا در اسرع زمان شاهد ابلاغ آغاز به فعالیت منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان مرزی خواهیم بود.

شفقی از پیگیری در ایجاد کریدور برای اتصال منطقه آزاد انزلی به منطقه ویژه در آستارا خبر داد و تصریح کرد: با تدبیر استاندار نامه موافقت استانداری و «ترکان» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برای افزایش حوزه تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی تا شهرستان آستارا اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نظر موافق استاندار و پیگیری‌های نماینده پرتلاش آستارا در مجلس شورای اسلامی، این مهم محقق شد و اهالی شهرستان‌های تالش و آستارا از این موهبت دولت بهره‌مند می‌شوند./فارس

Share