پرونده شورای شهر رشت بدون اغماض و تندروی درحال پیگیری است

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در سال همایش های دادگستری کل استان گیلان برگزار شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در سال همایش های دادگستری کل استان گیلان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سرویس قضائی دیارمیرزا حجت الاسلام صادقی با اشاره به این مسئله که قوه قضائیه وظیفه ی سنگین برپایی عدل و قسط در جامعه را دارد لازم بود معاونت فرهنگی در قوه قضائیه ایجاد شود تا در جهت ارتقای فرهنگ دینی در درون سازمان و همچنین جامعه گام بردارد.
Sadeghiوی در ادامه افزود:حجت الاسلام رضازاده در راستای همین اهداف به عنوان معاونت فرهنگی دادگستری گیلان منصوب شده است و امیدوارم با همکاری سایر دستگاه ها به ویزه رسانه ها در ارتقای فرهنگ درون و بیرون سازمانی بکوشد.

حجت الاسلام صادقی تشکیل بسیاری از پرونده های فضائی را ناشی از ناآگاهی مردم نسبت به تکالیف و حقوق شهروندی خودشان دانست و اظهار داشت: جامعه نیاز به آشنایی هرچه بیشتر با مسائل حقوقی و قضایی دارد.و این امر با فرهنگ سازی در آموزش و پرورش ,دانشگاه ها,مساجد و حوزه های علمیه میسر خواهد شد و رسانه های ارتباط جمعی نقش مهمی در این زمینه برعهده دارند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار دیارمیرزا مبنی بر مهمترین برنامه های فرهنگی قوه قضائیه در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت:اخلاق,اقامه ی نماز و ترویج انس با قرآن سه رکن اصلی برنامه های فرهنگی قوه قضائیه است.در بخش پژوهش های فرهنگی به آسیب شناسی و ارئه راهکار نسبت به مسائل داخلی و بیرونی قوه قضائیه پرداخته خواهد شد.
وی به ترویج فرهنگ اقامه ی نماز در تمام ادارات اشاره کرد و گفت:این امر خود باعث کاهش بسیاری از دعاوی می شود. صادقی در ادامه ترویج خواندن قرآن و لزوم توجه به مفاهیم و تفاسیر آن را امری ضروری دانست.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه این قوه باید به سمت اخلاق رفتاری سازمانی حرکت کند خاطرنشان کرد:این امر موجب بالابردن کارایی سازمانی و رضایت ارباب رجوع خواهد شد.

ایشان در ادامه آمار بالای پرونده ها در قوه قضاییه را فریبنده عنوان کردند و افزودند:معنای این مقدار پرونده وجود نزاع و اختلاف در جامعه نیست بلکه به دلیل ناآگاهی مردم در روند انجام کار ممکن است برای یک موضوع ۵ عدد پرونده تشکیل شود که هم باعث کثرت پرونده ها و همچنین طول کشیدن زمان رسیدگی این پرونده ها می شود.
حجت الاسلام صادقی بیشترین پرونده های موجود در قوه قضاییه را مربوط به قاچاق مواد مخدر عنوان کردند که علت اصلی آن را مبارزه دروغین امریکا با افغانستان دانست و گفت :این مبارزه دروغین زمینه ساز تولید روزافزون مواد مخدر در منطقه شده است که مانند یک جنگ تحمیلی عمل میکند. وی همچنین پرونده های مربوط به دزدی و طلاق را در رتبه های بعدی جای داد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه نشست خبری با اشاره به فرهنگ موجود در جامعه افزود:فرهنگ موجود عمومی جامعه با مطلوبیت کامل فاصله دارد اما حرکت های بسیار مناسبی انجام شده است و وضع فرهنگ عمومی نسبت به قبل از انقلاب رشد قابل قبولی داشته است.
ایشان درخصوص پرونده شورای شهر رشت گفت:این پرونده بدون هیچ گونه اغماض و تند روی در حال پیگیری است و بخشی از کیفرخواست صادر شده و بخشی نیز در مرحله تحقیقات است .
حجت الاسلام صادقی از ایجاد تفاهم نامه با برخی از کشورها برای مبادله زندانی خبر داد و گفت:تفاهمنامه با وزیر دادگستری کشور عراق امضا شده است .

Share