امام جمعه آستارا

باقری ارومی: مردمی ماندن مهمتر از مردمی بودن است | نابودی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک

امام جمعه آستارا گفت: حضور در بین مردم و ارتباط نزدیک و پیگیری میدانی از شاخص های دولت مردمی است که بحمدلله در این دولت شاهد آن هستیم و تداوم این حرکت را خواستاریم چرا که مردمی ماندن مهمتر از مردمی بودن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و آغاز هفته کمک به محرومان و مستضعفان، به بیان فضایل و ویژگی ها اخلاقی کریم اهل بیت(ع) و الگو برداری از روش و سیره آن امام بزرگوار پرداخت.

وی با اشاره به در پیش بودن شب های پر خیر و برکت قدر، ضمن توصیه به استفاده از این فرصت بزرگ الهی، شب قدر را ابتدای سال حقیقی مؤمن عنوان کرد و افزود: تقدیر یک ساله هر انسانی در این شب رقم می خورد و هر کسی به اندازه بهره ای که از این شب می برد رزق دریافت می کند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به دیدار هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارگزاران نظام در ماه مبارک رمضان بعد از وقفه دو ساله به خاطر شرایط خاص کرونا و سخنرانی هشتاد دقیقه ای امام خامنه ای در جمع مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی، این مسأله را نشانگر اهمیت موضوعات مطروحه و صلابت و اقتدار مقام معظم رهبری بیان کرد.

باقری ضمن تبیین فرازهایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب، آن را یک بسته کامل توصیه های راهبردی در زمینه های مختلف معرفتی، اخلاقی، مدیریتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاست داخلی و خارجی عنوان کرد که می تواند راهگشای مدیران رده های مختلف قرار بگیرد و افزود: تأکید حضرت آیت الله امام خامنه ای به عدم هر گونه معطلی در برنامه ریزی امور کشور و وابسته سازی تصمیمات مهم کشور به مسأله مذاکره، یکی از مسائل مهم و حساسی بود که حتی در دولت قبل نیز چندین مرتبه به آن اشاره شد ولی متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت ولی امروز با توجه به ایستادگی تیم مذاکره کننده در مقابل زیاده خواهی های طرف های غربی موجب دستاوردهای بسیار خوبی نیز گشته است.

وی گفت: در موضوع سیاست خارجی زنده نگه داشتن مسأله فلسطین به خصوص در ماه مبارک رمضان که روز قدس را در خود دارد یکی از سیاستهای همیشگی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در مقابل انفعال کشورهای عربی، تنها کشور حامی فلسطین مظلوم است.

امام جمعه آستارا با اشاره به عملیات های شهادت طلبانه جوانان فلسطین در روزهای گذشته که در مناطق حساس صهیونیست نشین و با سلاح گرم صورت گرفته است، وارد آمدن تلفات جانی و تکرار عملیات های این چنینی را ضربه مهلکی بر هیمنه پوشالی صهیونیست ها دانست و افزود: ضعف دولت و کابینه و مهاجرت معکوس یهودیان همگی نشانه های نابودی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک است.

وی در ادامه تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب به موضوع سفرهای استانی دولت اشاره کرد و گفت: حضور در بین مردم و ارتباط نزدیک و پیگیری میدانی از شاخص های دولت مردمی است که بحمدلله در این دولت شاهد آن هستیم و تداوم این حرکت را خواستاریم چرا که مردمی ماندن مهمتر از مردمی بودن است.

حجت الاسلام و المسلمین باقری ارومی با بیان بخش دیگری از فرمایشات معظم له در خصوص بازگشت های ارزی و وارد شدن بخشی از پول های بلوکه شده به کشور، ضرورت مراقبت از منابع ارزی را امری مهم تلقی کرد و اظهار داشت: نباید اجازه دهیم این پولها دوباره وارد مسیر واردات کالای های بی ثمر بشود، بلکه باید آن را در امور زیربنایی کشور استفاده کنیم.

امام جمعه آستارا در پایان ضمن تشکر از دستور اکید رئیس جمهور محترم جهت بررسی و شناسایی پشت پرده گرانی های اخیر و دستور قاطع جهت کنترل قیمتها در بازار، مبارزه با گرانی و حمایت از قشر محروم جامعه را موجب دلگرمی مردم و تقویت اعتماد آنها به نظام دانست.

Share