پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز یکی از اولویت‌های اصلی پلیس است | دستگیری ۳۴۶ نفر در طرح فجر

سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۳۴۶ نفر در اجرای طرح یک روزه فجر خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های اصلی پلیس پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۳۴۶ نفر در اجرای طرح یک روزه فجر خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های اصلی پلیس پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز است.

سردار عزیزاله ملکی در تشریح عملکرد انتظامی استان در اجرای طرح یک روزه پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز؛ نقش رسانه‌ها در تامین امنیت روانی و پیشگیری از وقوع جرم را بی‌بدیل قلمداد کرد و اظهار داشت: بالا بردن سطح آگاهی انتظامی مردم و تشدید اقدامات پیشگیرانه در محله‌ها و مناطق جرم خیز باعث کاهش وقوع جرم شده و با تعامل، هماهنگی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها می‌توان گامی مهم در راستای تامین امنیت پایدار برداشت.

وی یکی از اولویت‌های اصلی پلیس گیلان را پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز سطح استان دانست و گفت: طرح یک روزه فجر به منظور پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در سطح شهرستان‌های رشت، انزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش اجرا شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان رضایتمندی شهروندان از پلیس را یکی از اصلی‌ترین اهداف اجرای طرح فجر ذکر کرد و بیان داشت: برخورد با معتادان متجاهر، دستگیری سارقان، اراذل و اوباش، خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر، قاچاقچیان کالا و رانندگان هنجارشکن از اهداف اجرای این طرح بوده است.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح اقدامات پلیس گیلان در اجرای طرح یک روزه فجر به کشف ۹۰ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری ۱۱۶ نفر اشاره کرد و افزود: ۲۳ قبضه سلاح سرد و ۲ قبضه سلاح گرم نیز در این طرح کشف شده است.

سردار ملکی با تاکید بر اشرافیت اطلاعاتی و رصد مستمر تحرکات سوء مخلان نظم و امنیت توسط پلیس تصریح کرد: در مجموع ۳۴۶ نفر شامل سارقان تحت تعقیب، مجلوبین، معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر توسط پلیس در این طرح دستگیر شدند.

وی به اجرای مستمر طرح‌های پاکسازی نقاط جرم‌خیز و آلوده سطح استان تاکید کرد و افزود: کشف ۲۹ هزار و ۸۳۷ عدد انواع مواد محترقه و ۷ دستگاه ماینر از دیگر اقدامات پلیس گیلان در اجرای طرح فجر بوده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در ادامه با بیان اینکه احتکار و قاچاق کالا به اقتصاد کشور ضربه می‌زند بیان داشت: کشف ۳۸۵ پاکت سیگار قاچاق، ۳۳ عدد لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال، هزار و ۲۲۴ حلقه لاستیک احتکاری، ۲۴۱ عدد کیسه آرد یارانه‌ای احتکاری، ۲۲۸ کارتن احتکاری نشاسته قنادی، هزار و ۶۸۰ عدد عود عطری قاچاق، ۵۷۲ اصله چوب قاچاق و ۲۴۶ بطری روغن خوراکی احتکار شده از اقدامات پلیس گیلان در راستای برخورد با کالای قاچاق و محتکران در طرح روز گذشته است.

این مقام ارشد انتظامی برقراری امنیت و آرامش مردم را از دیگر اولویت‌های پلیس اعلام کرد و افزود: طرح برخورد با رانندگان حادثه‌ساز و خودروهای هنجارشکن همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و روز گذشته در همین راستا ۲۶ دستگاه خودرو و ۲۱ دستگاه موتورسیکلت هنجارشکن توقیف و روانه پارکینگ شدند.

سردار ملکی به دستگیری ۹ نفر از اراذل و اوباش و ۵ نفر از کلاهبرداران در قالب طرح فجر اشاره کرد و گفت: اخلال در نظم عمومی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان خط قرمز پلیس است و نیروی انتظامی با این افراد قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در اجرای محدودیت‌های کرونایی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است اذعان داشت: شهروندان برای قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا از مسافرت به استان گیلان جدا خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان به برخورد قاطع پلیس با ترددهای غیرضروری خودروها از ساعت ۲۱۰۰ الی ۰۳۰۰ اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون هیچگونه برگه ترددی برای محدودیت‌های شبانه صادر نشده است.

Share