با اسرائیل درباره ایران اتفاق نظر داریم | ایران بزرگ‌ترین حامی یهودستیزی است

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه دوری‌گردی در منطقه غرب آسیا جهت انجام رایزنی‌های ضد ایرانی، امروز سه شنبه در فلسطین اشغالی با نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بعد از سفر اخیر خود به سه کشور عربی منطقه خلیج فارس، امروز سه شنبه در فلسطین اشغالی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

بنا بر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو در ابتدای دیدار با برایان هوک از اظهارات روز گذشته «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیوینستی و نخست وزیر گردشی این رژیم انتقاد کرد و گفت: «ما صحبتهایی درباره برخی از موضوعات واقعا مهم داریم اگرچه این موضوعات درباره کرونا نیستند».

گانتز روز گذشته در دیدار با یک هیاتی آمریکایی شامل نماینده ترامپ در مذاکرات سازش ضمن مخالفت با ضرب الاجل اعلام شده قبلی نتانیاهو درباره آغاز اجرای طرح اشغال کرانه باختری گفته بود که از نظر او مقابله با کرونا و کاهش نرخ بیکاری اولویت‌های مهمتری هستند.

بنا بر گزارش شبکه صهیونیستی «آی ۲۴»، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر تنها دارنده سلاح اتمی در منطقه غرب آسیا در دیدار با نماینده آمریکا در امور ایران، ادعای تکراری چند دهه‌ای خود درباره «تلاش ایران برای ساختن بمب اتمی» را تکرار کرد.

نتانیاهو در نشست خبری مشترک با برایان هوک مدعی شد: «ایران به برنامه مخفی خود برای ساختن سلاح‌های اتمی ادامه می‌دهد».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد: «اسرائیل هر انچه که لازم باشد انجام می‌دهد و مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی خواهد شد».

وی در این دیدار از مواضع آمریکا و استراتژی «فشار حداکثری» دولت دونالد ترامپ علیه ایران تمجید کرد و مدعی شد، تهران تلاش کرد که واشنگتن را مرعوب کند اما عزم آمریکا این تلاش‌ها را از بین برد.

نتانیاهو در این نشست خبری خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران شد و مدعی شد که «برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی»، به افزایش تحریم‌ها نیاز است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از حمله تروریستی ۱۳ دی ماه سال گذشته واشنگتن در بغداد و شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی تمجید کرد.

نتانیاهو همچنین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی هر کاری لازم باشد برای اطمینان از عدم توسعه نفوذ و حضور ایران در سوریه انجام خواهد داد.

بعد از سخنان نتانیاهو، برایان هوک هم در اظهاراتی به تکرار اتهام‌زنی‌ها علیه ایران پرداخت و همچنین گفت که «آمریکا و اسرائیل درباره ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اتفاق نظر دارند».

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که در روزهای اخیر بارها درباره تلاش واشنگتن برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سخن گفته است، در فلسطین اشغالی ادعا کرد، در صورت لغو تحریم تسلیحاتی ایران، تسلیحات بیشتری به دست «تروریست‌ها و نواب منطقه‌ای» ایران خواهند رسید.

هوک که از زمان تصدی منصب نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران به وارد کردن انواع اتهام‌زنی‌ها و رایزنی‌های ضد ایرانی مشغول بوده است، در حضور نتانیاهو ایران را اینطور خطاب کرد: «بزرگ‌ترین حامی یهودستیزی و تروریسم نه تنها در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان».

ادعای مقام‌های آمریکایی و همچنین رژیم صهیونیستی درباره یهودستیزی ایران در شرایطی مطرح شده که اقلیت یهودی ساکن ایران ضمن در اختیار داشتن اماکن مذهبی خاص خودشان، در مجلس شورای اسلامی نماینده دارند.

«سیامک مره‌صدق» نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی پیشتر  در گفت‌وگویی با «دویچه‌وله» هر گونه یهودستیزی در ایران را رد کرد و به این رسانه گفت، ایران نه مخالف یهودیان بلکه مخالف صهیونیسم است و وضعیت هم‌کیشان یهودی در داخل ایران حتی از کشورهای اروپایی نیز بهتر است.

Share