گزینه مطلوب برای انتخابات ۱۴۰۰ از نگاه مشاور رئیس دولت اصلاحات

فعال سیاسی اصلاح طلب درباره گزینه احتمالی اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری با تصریح به این که دوره ظریف، جهانگیری، عارف و لاریجانی تمام شده گفت: اصلاح طلبان باید با معین یا صفایی فراهانی به انتخابات ۱۴۰۰ وارد شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با نامه نیوز درباره گزینه احتمالی اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری با تصریح به این که دوره ظریف، جهانگیری، عارف و لاریجانی تمام شده گفت اصلاح طلبان باید با معین یا صفایی فراهانی به انتخابات ۱۴۰۰ وارد شوند.

عبدالله ناصری درباره سناریوی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اینکه تصمیم سازمانی جریان سیاسی اصلاحات چیست، خبر ندارم و نمی دانم چه سناریوها و برنامه هایی را برای رقابت سیاسی آینده دنبال می کنند چراکه عملا با تعلیق شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان روبرو هستیم.

وی افزود: از نظر شخصی معتقدم اصلاح طلبان فارغ از آنکه چه سناریویی را برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برمی گزینند، باید نخست بتوانند مردم را برای شرکت در انتحابات سال ۱۴۰۰ متقاعد کنند چون اگر همین روند فعلی تا آن زمان باقی بماند و اتفاق خاصی رخ ندهد، هرگز نمیتوان پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان را متقاعد به مشارکت کرد.

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات درباره تکرار سناریوی سال ۹۲ و انتخاب یارقرضی از اردوگاه اصولگرایان تأکید کرد: اگر فضای اجتماعی مناسب باشد، معتقدم اصلاح طلبان باید با نامزد اصلی خود بیایند.

وی درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از ظریف، جهانگیری، عارف و محسن هاشمی یا حمایت از لاریجانی و ناطق نوری ادامه داد: باز هم یادآور می شوم تا نتوان جامعه را برای ضرورت رای دهی و مشارکت در انتخابات قانع کرد، به نظرم هیچ فرقی بین حمایت از میان ظریف، جهانگیری، عارف، محسن هاشمی، لاریجانی و ناطق نوری وجود ندارد.

ناصری گفت: من موکدا معتقدم دوره همه این آقایان گذشته است. هر دو جریان بعد از بررسی زمینه رای باید با چهره نو و اصلی به میدان بیایند. مثلا اصلاح طلبان اگر قرار باشه بیایند، باید با چهرهایی مثل آقایان معین و صفایی فراهانی که کاملا بر سر پیمان خود می‌مانند باید در میدان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ حضور پیدا کنند.

Share