مهدی بیات رییس فدراسیون فوتبال بلژیک شد

یک ایرانی، رئیس‌ فدراسیون فوتبال بلژیک شده و یک بلژیکی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهدی بیات مدیر باشگاه شارلوای بلژیک که طی فصول اخیر چند بازیکن ایرانی را به تیم خود جذب کرده بود، امروز به عنوان رییس فدراسیون فوتبال بلژیک انتخاب شد.

مهدی بیات ۴۰ ساله و ایرانی، به عنوان جانشین جرارد لینارد انتخاب شده و در سمت رئیس جدید فدراسیون فوتبال بلژیک فعالیت خواهد کرد.

مهدی بیات برای ۲ سال عهده دار این سمت خواهد بود.او امروز در رای گیری برای انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال بلژیک، موفق به اخذ ۷ رای از ۱۵ رای شد.

مهدی بیات بعد از انتخاب به عنوان این سمت گفت: «از اعتمادی که برای این پست به من شده بسیار خوشحال هستم. البته قصد دارم به پست مدیریتی خود در باشگاه شارلوا نیز ادامه دهیم و من از گروه مدیریتی فعلی که قبلا هم با هم کار کرده بودیم و همچنین از اجرای طرح ۱۱ امتیاز حمایت می کنم.»

اگرچه مهدی بیات متولد تهران است اما خانواده وی حدود ۴ دهه قبل به کشور بلژیک مهاجرت کردند. فعالیت فوتبالی مهدی بیات در پست مدیر اجرایی باشگاه شارلوا و هنگامیکه پدر و عموی وی آغاز به سرمایه گذاری در این باشگاه کردند شروع شد و در ادامه وی سهامدار و در واقع همه کاره این باشگاه نیز گردید.

در ۲ دهه اخیر بازیکنان ایرانی زیادی راهی باشگاه شارلوا شده اند که آخرین آنها کاوه رضایی، مهاجم ایرانی این باشگاه بود که در تابستان سال ۱۳۹۶ برای ادامه فوتبال خود به این تیم ملحق شد.

خانواده بیات در سال های اخیر از ارکان مهم فوتبال بلژیک بوده اند و علیرغم اخبار و اتفاقاتی که برای موجی نیز رخ داد، در نهایت مهدی بیات موفق شد رئیس فدراسیون فوتبال این کشور شود و این اتفاق جالب در حالی رخ داد که در حال حاضر مارک ویلموتس بلژیکی نیز عهده دار سمت هدایت تیم ملی فوتبال ایران است.

 

Share