نگاه مرتضی حاجی به احتمال پرستو بودن همسر دوم نجفی: احتمال وجود پرستو را رد نمی‌کنم

وزیر دولت اصلاحات با اشاره به حواشی ایجاد شده درباره پرستو گفت: این کار به عنوان یک تکلیف سازمانی انجام نمی‌شود بلکه ممکن است مثل داستان قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از ایلنا، مرتضی حاجی در واکنش به اتفاق پیش آمده برای محمد علی نجفی، و جناحی شدن پرونده او با اشاره به اینکه همواره گفته می‌شود هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، ادامه داد: ضربه زدن به رقیب و از میدان به در کردن آن به هر طریقی درست نیست و نمی‌توانیم با هر وسیله‌ای که می‌خواهیم رقیب را از میدان به در بکنیم.

وی با بیان اینکه ظاهرا این موضوع در حد گفته‌های قدیمی باقی مانده است، گفت: اخیرا از هر وسیله‌ای برای هدفی که خیلی مقدس هم نبوده و حتی هدف پیش و پا افتاده‌ای است، استفاده می‌کنند و حتی از امکانات عمومی و ملی برای پیشبرد آن هدف استفاده می‌شود.

حاجی با اشاره به ورود صدا و سیما در مورد نوع برخورد با نجفی گفت: این رفتار، رفتار بی‌سابقه‌ای نسبت به کسی است که تخلف یا جرمی مرتکب شده است.

او افزود: صدا وسیما به نوعی یک نمایش و شویی را برگزار کرد و آن را در شبکه‌ها و برنامه‌های مختلف تکرار کرد که متاسفانه این بی‌اخلاقی است.

وزیر پیشین آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آقای نجفی یا هر کس دیگری در معرض یک سری خطرات است، گفت: باید جنبه‌های شخصی کار بیشتر مورد توجه قرار بگیرد؛ چراکه او به عنوان نماینده یک گروه سیاسی چنین کاری را انجام نداده است.

وی ادامه داد: نجفی به عنوان یک شخص در معرض یک سری اتفاقات قرار گرفته و تصمیمی گرفته و آن را عملی کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: این تصمیم را جامعه نمی‌پسندد و کاری که انجام شده مجرمانه است، این یک موضوع شخصی است و از همه گروه‌های سیاسی چه راست و چه چپ و حتی دولتی که آقای نجفی یکی از مدیران برجسته آن بوده، مبرا است.

حاجی با اشاره به این جمله که «اگر می‌خواهی راجع به راه رفتن کسی قضاوت کنی ابتدا مدتی کفش او را بپوش»، گفت: این پرونده، یک موضوع شخصی بین دو آدم بوده که متاسفانه به جای بدی ختم شده و حالا بر اساس آنچه که گفته شد، پشت صحنه‌هایی دارد و دامی برای نجفی باز کردند و ایشان به دام افتاده است.

احتمال وجود پرستو را رد نمی‌کنم
وی در واکنش به اینکه موضوع «پرستو» و انتساب آن به برخی از افراد چقدر می‌تواند واقعی باشد، گفت: خیلی از اسم‌ها را دارند به این مساله می‌چسبانند، ما نمی‌توانیم قضاوت کنیم واقعا رفتار خلافی اتفاق افتاده است یا نه.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه متاسفانه الان شرایط به گونه‌ای است که هدف وسیله را توجیه می‌کند، گفت: این هم ابزاری برای تضعیف رقبای سیاسی و از صحنه به در کردن مدیرانی شده که ممکن است در آینده جایگاه‌هایی را با رای مردم به دست بیاورند که برای گروه رقیب خوش‌آیند نباشد.

حاجی با اشاره به استفاده از پرستو در سازمان‌های رسمی و غیررسمی سایر نقاط جهان گفت: توقع این است که مسئولان نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر ارزش‌های دینی تاسیس شده و اخلاق یکی از ارکان اصلی این جمهوری است، از این موارد استفاده نکنند.

وی افزود: پخش خبرهای این چنین هم خیلی خوب نیست و اشاعه منکر است و همچنین اصل وجودی آن اگر واقعی باشد، خیلی خیلی جای تاسف دارد.

حاجی در واکنش به این موضوع که برخی از نهادها تاکید دارند که ما پدیده‌ای به اسم پرستو نداریم، گفت: اینکه یک سازمان رسمی کشور رسما چنین کاری را بکند برای من هم باورش سخت است. اما اینکه این موضوع توسط افراد برون سازمانی یا سازمان‌های غیررسمی و بعضا بی‌نام و نشان و حتی با نام و نشان افرادی که در بعضی سازمان‌ها مسئولیت داشته باشند ممکن است اتفاق بیفتد.

وی با عنوان اینکه این موضوع به شکل یک ماموریت سازمانی اتفاق نمی‌افتد، گفت: ممکن است دام‌هایی بگذارند و این اتفاق بیفتد اما من سعی می‌کنم خودم را قانع کنم که چنین چیزی نیست.

حاجی با اشاره به اینکه شواهد و قرائن زیادی وجود دارد و در فضای مجازی هم از خانم‌ها و هم از آقایان اسم برده می‌شود اما ابعاد آن مشخص نیست، گفت: به طور نمونه رئیس پیشین سازمان صدا و سیما در این باره صحبت و توضیح داده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به اینکه رئیس اسبق صدا و سیما اسم‌هایی را مطرح کرده، آیا این نسبت درست است، گفت: این کار به عنوان یک تکلیف سازمانی انجام نمی‌شود بلکه ممکن است مثل داستان قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ باشد.

وزیر دولت اصلاحات افزود: سرانجام جمع‌بندی در مبارزه قتل‌های زنجیره‌ای این شد که گروه‌های خودسر این کارها را انجام می‌دهند اما سازمان و به ما هو سازمان چنین چیزی در ماموریت‌های خودش ندارد.

حاجی با بیان اینکه موضوع پرستو اگر درون نهادی باشد خودسرانه و اگر نباشد سازمان‌های غیررسمی که  تعداد آنها در کشور خیلی هم زیاد هستند این کار را انجام می‌دهند، گفت: این نهادها دستشان در خیلی از موارد باز است و با شعار علیه این طرفی یا آن طرفی(جناح‌های سیاسی) خودشان را توجیه می‌کنند.

وی افزود: احتمال وجود پرستو را رد نمی‌کنم اما قطعی هم نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم.

Share