تصویب برنامه سفر هفتگی معاونین استانداری به شهرستان‌ها

استاندار گیلان با اشاره به ابلاغ بخشنامه سفر مدیران کل و معاونین استانداری به شهرستان ها و لزوم اجرای صحیح آن تاکید کرد: در برنامه سفر مدیران کل و معاونین استانداری به شهرستان ها به دنبال کار نمایشی و بی‌حاصل نیستیم و صرف انجام سفر را کافی نمی دانیم‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مصطفی سالاری در جلسه شورای معاونین استانداری گیلان با بیان اینکه اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل به شهرستان ها تاکنون اثرات مثبت و بازخوردهای خوبی در جامعه داشته است، افزود: این رویه باید با نظارت و قدرت تا حصول نتایج تصمیمات ادامه یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: جلسات پیگیری اجرای این بخشنامه با حضور معاونین استانداری و  مدیران کل در استانداری و به ریاست اینجانب برگزار خواهد شد و گزارش عملکرد فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مورد بررسی و ارزیابی مستمر قرار می گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مصوبات سفرها در استانداری پیگیری می شود تا مهم‌ترین اولویت‌ها و مشکلات شهرستان ها پاسخ داده شود افزود: معاونین استانداری هم به صورت نظام مند تصویب برنامه مصوب  به شهرستان ها سفر خواهند کرد.

سالاری با تاکید بر این که فرمانداران باید مشکلات و مطالبات هر شهرستان را تهیه و تدوین کنند و متعاقبا هم گزارش نتایج کار را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات و مطالبات شهرستانی نیازمند تصمیمات نرم افزاری و هماهنگی بین دستگاهی است که این سفرها می تواند این مسائل را رفع کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بخشنامه مذکور، ساماندهی، نظام مندی، شفافیت و ثمربخشی حضور مدیران در سطح جامعه را به دنبال دارد، تاکید کرد: در برنامه سفر مدیران کل و معاونین استانداری به شهرستان ها به دنبال کار نمایشی و بی‌حاصل نیستیم و صرف انجام سفر را کافی نمی دانیم‌.

سالاری افزود: ملاقات عمومی چهره به چهره با مراجعین و ذی‌نفعان هر بخش و حوزه کاری در شهرستان تاثیر زیادی برای حل مشکلات مردم دارد که در بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران به آن توجه شده است و باید با جدیت دنبال شود.

در پایان این جلسه، هر یک از معاونین به بیان مسائل حوزه کاری خود پرداختند که با رهنمودهای استاندار گیلان تصمیمات لازم اتخاذ شد.

Share