تعدادی بخش، شهر و شهرستان جدید ایجاد می‌شود | خمام در آستانه شهرستان شدن؟!

معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به نامه ۲۰۶ نفر از نمایندگان درباره قانون تقسیمات کشوری که چند روز قبل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، گفت: تعدادی بخش، شهر و شهرستان جدید در سطح کشور ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به نامه ۲۰۶ نفر از نمایندگان درباره قانون تقسیمات کشوری که چند روز قبل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، گفت: تعدادی بخش، شهر و شهرستان جدید در سطح کشور ایجاد می شود.

حسینعلی امیری افزود: درخواست نمایندگان همراه با گزارش مسایل مربوط به مجلس را در هیات دولت مطرح و آن را به رییس جمهوری تقدیم کردم.

وی اضافه کرد: این درخواست مورد موافقت رییس جمهوری قرار گرفته و وی به معاون اول و وزیر کشور دستور داده است تا اقدام لازم در خصوص این نامه را به عمل آورند.

امیری اظهار داشت: مواردی که در اجرای قانون تقسیمات کشوری در وزارت کشور تایید شده و در کمیسیون سیاسی دفاعی دولت تصویب شود، در دستور کار هیات دولت قرار می گیرد.

 ۲۰۶ نماینده مجلس شورای اسلامی در ۲۸ مرداد سال جاری طی نامه ای به رییس جمهوری خواستند دستور اجرای قانون تقسیمات کشور و ارتقای مناطق دارای قابلیت از لحاظ قانونی را صادر کند.

در این نامه که اکبر رنجبرزاده، عضو هیات رییسه در جلسه علنی مجلس قرائت کرد، خطاب به دکتر حسن روحانی آمده است: وزارت کشور و سازمان های مرتبط در خصوص روستاهایی که قابلیت ارتقا به شهر و دهستان هایی که قابلیت ارتقا به بخش و بخش هایی که قابلیت ارتقا به شهرستان را داشتند، اقدام لازم را انجام داده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

نمایندگان مجلس در این نامه تصریح کردند: تلاش های استانداری و وزارت کشور در دولت ناتمام مانده است؛ اجرای این قانون در راستای توسعه همه جانبه این مناطق می تواند خدمات شایان توجه و ارزشمند و غیرقابل انکاری برای هموطنان عزیز باشد زیرا سال هاست بیش از میلیون ها نفر از مردم کشورمان امیدوار به این اقدام دولت بوده اند و عدم تسریع باعث یاس و ناامیدی و نارضایتی میلیون ها نفر می شود.

گفتنی است؛ پیش از این غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس گفته بود «اگر تقسیمات کشوری اجرا شود خمام به عنوان اولین شهر در گیلان تبدیل به شهرستان می‌شود»

Share