شناگاه نوار ساحلی شیلات محله لوندویل آستارا تکمیل می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا با بیان اینکه تعداد مناطق خطرآفرین نوار ساحلی این شهرستان به دلیل آغاز عملیات ایجاد شناگاه، از ۱۴ به ۱۲ منطقه کاهش یافت، افزود: شناگاه یادشده نوار ساحلی در شیلات محله بخش لوندویل این شهرستان تا تابستان امسال تکمیل شود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا در گفتگو با دیارمیرزا گفت: تعداد مناطق خطرآفرین نوار ساحلی این شهرستان به دلیل آغاز عملیات ایجاد شناگاه، از ۱۴ به ۱۲ منطقه کاهش یافت.

وحید خاصی پور گفت: شناگاه یادشده نوار ساحلی در شیلات محله بخش لوندویل این شهرستان تا تابستان امسال تکمیل شود.

وی اظهار کرد: ناجیان غریق از اواسط خردادماه در مناطق خطرآفرین مستقر و از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاکنون، ۳۶ ناجی مرد و هشت ناجی زن دارای کارت های مهارت فدراسیون نجات غریق، برای حضور در نوار ساحلی آستارا اعلام آمادگی کرده اند.

خاصی پور بیان کرد: ناجیان غریق، آموزش های لازم را فرا گرفته اند و به همراه امدادگران سازمان هلال احمر، برای جلوگیری از غرق شدن شناگران، از ساعت هشت تا ۲۰ هر روز در مناطق خطرآفرین و سه طرح سالمسازی دریا حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: شنا در مناطق خطرآفرین ممنوع و در تابستان گذشته، ۴۰ نجات غریق، ۳۱ نفر را در طرح های سالمسازی و ۶۱ نفر را در مناطق خطر آفرین آب های ساحلی آستارا از مرگ نجات دادند.

خاصی پور گفت: علاقمندان ورزش شنا در آستارا برای گذراندن دوره های آموزشی از استخر شهرستان های همجوار نظیر تالش استفاده می کنند و امیدواریم امسال با جذب کامل اعتبار، استخر شنای این شهرستان بعد از ۱۰ سال تکمیل شود.

به گزارش دیارمیرزا، شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور در غرب استان گیلان واقع شده و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه شناگاه در طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.

Share