افزایش ۴۰ درصدی شمار گردشگران خارجی ورودی به آستارا در ایام نوروز

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: شمار گردشگران ورودی آستارا در نوروز امسال از مرز یک میلیون نفر گذشت.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در رابطه با شمار مسافران نوروزی که به آستارا آمده اند، گفت: شمار گردشگران ورودی به آستارا در نوروز امسال از مرز یک میلیون نفر گذشت.

یونس رنجکش افزود: از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ بیش از ۲۶۲ هزار خودرو وارد شهرستان آستارا شد که در مجموع تعداد مسافرین ورودی به این شهرستان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر برآورد شده است.

وی اضافه کرد: این تعداد گردشگر براساس رصدهای آماری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیروی انتظامی شهرستان استخراج شده است.

رنجکش گفت: براساس آمارهای ارائه شده تمامی هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان آستارا در طول تعطیلات نوروز امسال بیش از ۹۰ تا ۱۰۰ درصد تکمیل ظرفیت بوده است.

وی افزود: در تعطیلات نوروزی امسال بیش از ۶۳ هزار تردد مرزی نیز انجام گرفته و شمار گردشگران خارجی که عمدتاً از جمهوری آذربایجان بوده اند نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

فرماندار آستارا، ضمن تشکر از کلیه عوامل مدیریت خدمات سفر در این شهرستان یادآور شد: با توجه به اقدامات خوب و برنامه ریزی های انجام گرفته در نوروز امسال، هیچگونه حادثه خاصی گزارش نشده و به طور کل رضایتمندی گردشگران نیز فراهم شده است.

رنجکش ادامه داد: برگزاری هشت جشنواره نوروزی و راه اندازی تور آستارا گردی از جمله برنامه‌های فرهنگی این شهرستان در نوروز امسال بوده است.

وی اظهار کرد: مدارس، زائرسراها و کمپ‌های اقامتی نیز از جمله مراکزی بودند که در کنار هتل ها و مهمانسراها پذیرای اسکان گردشگران در آستارا بودند که پیش از ۲۵۰ هزار نفر نیز در این اماکن اقامت داشتند.

Share