پروژه پایش مصرف سوخت هیتر با کنتورهای دیافراگمی با موفقیت در سیاهکل اجرایی شد

در بهار امسال پروژه پژوهشی با هدف پایش مصرف سوخت هیتر با کنتورهای دیافراگمی و کاهش مصرف گاز در مشعل های گازی اتمسفریک در شهرستان سیاهکل استان گیلان اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جمشید ظهیری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه مصرف گاز هیترها یکی از مسائل مهم در تراز مالی شرکت های گازرسانی محسوب می شود، گفت: این پروژه پژوهشی که بصورت پایلوت در شهرستان سیاهکل اجرایی شده نتایج بسیار خوبی را در بر داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان مطالب فوق در جلسه شورای پژوهش شرکت افزود: شرایط فعلی هیترهای موجود به دلایل مختلف از جمله نامناسب بودن پیلوت، موجب هدررفت بسیار انرژی بدلیل شرایط نامطلوب احتراق میشود.

وی ادامه داد: از تاثیرات خوب این پروژه، کاهش بیش از ۴۵درصدی مصرف گاز در هیترها و کاهش گازهای مخرب زیست محیطی و گلخانه ای  نظیر co  (از ۳۲۲ ppm  به ۶ppm) می باشد.

ظهیری افزود: این سیستم در فشار ۲پوندی کار میکند و از ویژگی های منحصر به فرد این طرح می توان به مقرون به صرفه بودن تجهیزات منصوبه، سادگی طرح در زمان تعمیرات، ایمنی بسیار بالا و اندازه گیری گاز مصرفی مشعل توسط کنتور دیافراگمی اشاره نمود.

مهندس ظهیری در این جلسه از مجریان این پروژه تقدیر و تشکر نمود و مقرر گردید تیمی متشکل از نیروهای متخصص از واحدهای مختلف جهت اجرا و بکارگیری نتایج این پروژه در سراسر استان ایجاد گردد.

همچنین در ابتدای جلسه مجری پروژه توضیحات خود را در خصوص اقدامات صورت گرفته و نتایج بدست آمده از این پژوهش توضیح داد.

 

Share