رشوه و سواستفاده مالی نشانه فقر فرهنگی است/ نباید دنیا را جایگزین خداوند کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نماینده ولی فقیه در گیلان در جمع فرماندهان و کارکنان انتظامی استان با تصریح براینکه نیروی انتظامی وظیفه سنگینی برعهده دارد، افزود: فعالیت در امر انتظامی نیازمند بصیرت و ایمان بالا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سفیر سبز، آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مراسم افتتاحیه ششمین دوره بصیرت استانی نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه برخی ها از لحاظ مالی متنول بوده و در امور اجتماعی و خیریه دستی در کمک رسانی ندارند، گفت: در مقابل برخی ها نیز هستند که با نداشتن تمکن مالی بالا، همیشه به فکر افراد فقیر و کم درآمد اطراف خود هستند.

نماینده ولی فقیه استان گیلان با تاکید براینکه رشوه ها و سواستفاده های مالی نشانه فقر فرهنگی آن انسان ها است، افزود: انسان هایی که از نظر ذاتی احساس بی نیازی داشته باشند به هر قیمتی دست به هر کاری نخواهند زد.

وی با تصریح براینکه بی نیازی مادی نشانه بزرگی انسان ها است، ادامه داد: حقوق های نجومی برخی افراد، یکی از نشانه های پرنیاز بودن ذاتی برخی ها نسبت به مادیات دنیایی است که هرگز سیر نخواهند شد.

قربانی با اشاره به اینکه هیچ مقامی بالاتر از ایمان قلبی به خداوند نیست، اضافه کرد: انسان ها نباید خداوند را فراموش کرده و دنیا را جایگزین آن کنند.

این مسئول با تاکید براینکه اگر مسئولان و مدیران در راه کسب رضایت خداوند قدم بردارند مشکلی وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: انسان در عمل باید اخلاص و ایمان داشته باشد.

زین العابدین قربانی با تصریح براینکه نیروی انتظامی وظیفه سنگینی برعهده دارد، افزود: فعالیت در امر انتظامی و قضایی نیازمند بصیرت و ایمان بالا و دارای تاثیر گذرای بسیاری است.

وی با تاکید براینکه ما باید با انجام اعمال صالح مردم را به خوبی ها دعوت کنیم، ادامه داد: بصیرت در دین یکی از مهم ترین نیاز های مومن است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انسانی که بصیرت نداشته باشد هرگز حقیقت را نخواهد دید، متذکرشد: مردم کوفه با ارسال هزاران نامه به امام حسین (علیه السلام) و حضور کمتر از صد نفر در صحرای کربلا، بزرگترین بی بصیرتی تاریخ را ثبت کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه اکنون نیز برخی از کشورهای اسلامی دچار بی بصیرتی شده اند و به گروه های ضد اسلامی کمک می کنند، ادامه داد: کشور های بی بصیرت امروز چشم هایشان را رو به مظلومیت ملت سوریه و منطقه بسته اند.

قربانی با یادآروی اینکه بصیرت نباید با تحجر اشتباه گرفته شود، خاطرنشان کرد: بصیرت از ضروریات زندگی انسانی است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه استان گیلان دارای زنان و مردان بسیار مومن و تلاش گری است، ادامه داد: مردم گیلان در طول تاریخ بصیرت خود را به همه نشان داده اند.

در ادامه این دیدار فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به فتح بزرگ نیروهای مقاومت در سوریه، افزود: نیروهای مومن و انقلابی ایران در همه سنگرها برای حراست از اسلام آماده نبرد هستند.

سردار محمدرضا میرحیدری با تاکید بر اینکه دوره‌های بصیرت از یک دهه قبل با اعزام فرمانده‌ها؛ معاونان و روسای پلیس های تخصصی به قم آغاز شده است، اضافه کرد: تا اکنون هزار و ۱۰۴  نفر از کارکنان انتظامی گیلان برای دوره های بصیرت به قم اعزام شده اند.

وی با تصریح براینکه دوره بصیرت به منظور تعمیق بصیرت دینی و ارتقا سطح بینش سیاسی و تعالی رفتار کارکنان انتظامی برگزار می شود،افزود: بصیرت افزایی در راس برنامه های پلیس قرار دارد.

میرحیدری با تاکید براینکه حرکت منسجم نیروی انتظامی و دستگاه های نظارتی در جهت ارتقا سلامت نیروها بسیار تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: جرایم امسال کارکنان نیروی انتظامی در گیلان ۴۰ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه مفهوم بصیرت در حساس‌ترین مقاطع کمک حال ماموران انتظامی است، اضافه کرد: عمل کردن به منویات مقام معظم رهبری بدون بصیرت ممکن نخواهد شد.

Share