ممنوعیت سفرهای دربستی در ایام اربعین/اعزام ۹ دستگاه تریلی نذورات مردم گیلان به کربلا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ناصر آل‌محمدی صبح امروز در جلسه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به تمیهدات اندیشیده شده برای زائران اربعین، اظهار کرد: ستاد جابه‌جایی زائران در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان برای فراهم کردن حضور شایسته زائران گیلانی در کربلای معلی تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،به نقل از فارس، ناصر آل‌محمدی در جلسه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به تمیهدات اندیشیده شده برای زائران اربعین، اظهار کرد: ستاد جابه‌جایی زائران در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان برای فراهم کردن حضور شایسته زائران گیلانی در کربلای معلی تشکیل شده است.

۱۳۹۵۰۸۱۷۰۰۰۲۸۷_photoaوی با بیان اینکه هماهنگی لازم برای اعزام زائران از سراسر استان طی جلسات متعدد با کانون و مدیران شرکت‌های پخش حمل و نقل مسافر گیلان تدارک دیده شده است، گفت: دست‌اندرکاران مربوطه برای نظم‌بخشی در امر جابه‌جایی زائران اربعین حسینی باید هر گونه انعقاد قرارداد در زمینه جابه‌جایی زائران را با هماهنگی اداره کل مذکور و انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافر استان انجام دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان موارد مذکور را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: هیچ خللی نباید در امر خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی که در اولویت است، ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۲۶ هزار و ۹۲۲ زائر حسینی توسط ۶۷۸ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و مینی‌بوس اعزام و بازگشت جابه‌جا شدند، خاطرنشان کرد: در سال جاری برای فراهم کردن زمینه حضور شایسته زائران اربعین گیلانی در مرقد امام حسین(ع) سفرهای دربستی برای مقاصدی غیر از شهرهای مرزی در استان ایلام ممنوع است.

آل‌محمدی از پیش‌فروش بالغ بر ۶ هزار بلیت توسط زائران اربعین در گیلان خبر داد و یادآور شد: ممنوعیت سفرهای دربستی برای زائران اربعین به منظور برنامه‌ریزی درست برای اعزام زائران اربعین حسینی است.

وی متذکر شد: به منظور پشتیبانی و انتقال تجهیزات تدارکاتی زائران اربعین و نذورات به خاک کشور عراق با هماهنگی ستاد اربعین استان تعداد ۹ دستگاه تریلی به کربلا اعزام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه مردم استان در ایام اربعین حسینی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، یادآور شد: در ایام اربعین بخش زیادی از توان ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان همگام با دیگر استان‌ها معطوف اعزام و جابه‌جایی زوار است بنابراین از سفرهای غیرضروری اجتناب شود.

 

Share