نشان دهیم که اصلاحات زنده و بانشاط است/مأیوس نیستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: ما سعی کردیم با حاکمیت اعتمادسازی کنیم چرا که احساس می‌شد بخشی از جریان اصلاحات با حاکمیت زاویه پیدا کرده است ولی ما خواستیم نشان دهیم که ما بخش اصلی انقلاب هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس , محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان صبح امروز (پنج‌شنبه) در چهاردهمین کنگره حزب مردم‌سالاری در تالار آدینه تهران اظهار داشت: کمتر از یک ماه دیگر به انتخابات ۷ اسفند ماه که ادامه انتخابات ۹۲ است وقت داریم بنابراین از همه به خصوص جوانان می‌خواهیم که با حضور حداکثری در این انتخابات شرکت کنند.

aref015-09-10_22-23-02وی با بیان اینکه باید نشان دهیم که اصلاحات زنده و بانشاط است، گفت: ما نه خودمان مأیوسیم و نه اجازه می‌دهیم مردم مأیوس شوند. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا به عهدی که با مردم بسته‌ایم وفادار باشیم چراکه عهد کردیم خرداد ۹۲ را در اسفند ۹۴ تکمیل کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: در سال ۹۲ همه کاندیداهای اصلاحات، چه کسانی که رد صلاحیت شده‌اند و چه کسانی که انصراف دادند، به صحنه آمدند و هیچ کس کنار نکشید. بنابراین در انتخابات اسفند ماه ۹۴ نیز همه باید در صحنه باشند. اگر کسی بگوید من رد صلاحیت شده‌ام پس انگیزه ندارم در کمترین اتفاق کم‌لطفی به جریان اصلاحات صورت داده است.

عارف با بیان اینکه منافع ملی در اولویت اصلاح‌طلبان است، گفت: اصلاحات نشان داده که در مواقع حساس همواره به منافع ملی توجه داشته است. خیلی از سکوت‌ها، فعالیت‌ها، حرف زدن‌ها و نزدن‌ها در چارچوب منافع ملی بوده چرا که اگر می‌خواستیم غیر از منافع ملی عمل کنیم شاید باید رفتار دیگری را از خود اتخاذ می‌کردیم.

وی تأکید کرد: این آخرین انتخاباتی نیست که ما می‌خواهیم برگزار کنیم در خرداد ۹۶ نیز ما دو انتخابات مهم داریم که باید مقدمات آن را ایجاد و دنبال کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان مبنی بر «امید، آرامش و رونق اقتصادی» اشاره و تصریح کرد: این شعار با توجه به شرایط کشور به تصویب شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان رسید و جوانان این را مبنای حرکت قرار دهند.

عارف اضافه کرد: همه می‌دانیم که وضعیت اقتصادی چگونه است، دولت در چه شرایطی کشور را در دست گرفت و بودجه سال ۹۵ را در چه شرایطی تدوین کرده است بنابراین معتقدیم اگر مجلسی مقتدر و همراه با دولت تشکیل شود می‌تواند به معیشت مردم با اولویت بپردازد.

وی با بیان اینکه ما برای انتخابات اسفند امسال لوگوی مشخصی داریم، گفت: لوگوی اصلاح‌طلبان ائتلاف فراگیر اصلاحات گام دوم است چرا که معتقدیم انتخابات ۹۴ امتداد انتخابات خرداد ۹۲ است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به برخی از کاندیدای رد صلاحیت شده اصلاحات اشاره کرد و اظهار داشت: تقریباً همه دوستان چه در شورای عالی اصلاح‌طلبان و چه افراد مؤثر به طور جد این مسئله را بررسی می‌کنند که کاندیدای ما برگردند ما در یک فضای صمیمی به تعامل با نهادها می‌پردازیم و خیلی هم کارهایمان را رسانه‌ای نمی‌کنیم چرا که باید این مسئله در درون خانواده حاکمیت حل شود.

عارف اظهار امیدواری کرد: انتظار داریم تا ۱۶ بهمن ماه که تجدیدنظرها اعلام می‌شود ما خوشحال شویم و کاندیداهای انقلابی و مؤثرمان برگردند و در ۱۷ یا ۱۸ بهمن نیز لیست خودمان را ببندیم.

وی خطاب به ستاد  انتخابی اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها گفت: انتظارمان از حوزه‌های انتخابی این است که در ۱۰ روز آینده بتوانیم خیلی زود به کاندیداهای نهایی در حوزه‌ها برسیم. انتظارمان این است که همه کمک کنند تا در سایر حوزه‌های انتخابیه رقابتی بین اصلاح‌طلبان نباشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به جوانان اصلاح‌طلب توصیه کرد که فعالیت منسجم و جدی در مورد انتخابات داشته باشند البته تبلیغات باید روزهای آخر باشد اما از سویی جوانان بهتر است بسترسازی صورت گیرد.

عارف تأکید کرد: جوانان باید کمتر از یک ماه باقیمانده خود را برای رقابتی سالم و اخلاق‌مدار آماده کنند مبنای ما اخلاق و گفتمان اصلاحات است. برای منافعی کوتاه‌مدت از معیارهای خود رفتار و اخلاق عدول نمی‌کنیم این ذات اصلاح‌طلبی است.

رئیس بنیاد امور ایرانیان ادامه داد: همه این را بدانند فردای انتخابات باید رقابت‌ها به رفاقت تبدیل شود این یک اصل است.

وی با اعلام این خبر که برنامه راهبردی اصلاح‌طلبان برای مجلس آینده به تصویب شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان رسیده است، گفت: کاندیدهای اصلاح‌طلب این را سند را چندین بار بخواند و در این چارچوب به مردم وعده بدهند؛ شعارهای عجیب و غریب نداریم برنامه راهبردی اصلاح‌طلبان بر اساس سند چشم‌انداز و سیاست کلی نظام، اقتصاد مقاومتی و سیاست کلی اصل ۴۴ تدوین شده است و به زودی نیز ابلاغ می‌شود بنابراین انتظارمان این است که کاندیدای اصلاح‌طلبان بر این اساس حرکت خود را تدوین کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان کلید انتخابات اسفند ۹۴ را از مهر ۹۲ زدند، گفت: اصلاح‌طلبان راهبردهای پیشنهادی را در بهمن ۹۲ و در دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری مطرح و تدوین کردند.

عارف گفت: من شهادت می‌دهم ما اصلاح‌طلبان در طول این دو سال منافع ملی را مدنظر داشته‌ایم و بر همین اساس سکوت کردیم و اگر لازم بود سخنی به میان آوردیم. ما سعی کردیم با حاکمیت اعتمادسازی کنیم چرا که احساس می‌شد بخشی از جریان اصلاحات با حاکمیت زاویه پیدا کرده است ولی ما خواستیم نشان دهیم که ما بخش اصلی انقلاب هستیم و خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم.

وی اضافه کرد: ما به همه ارزش‌های انقلاب پایبندیم و به آن عمل می‌کنیم، رفتار ما برای هر ناظر بی‌طرفی که این رفتارهای ما را ببیند تأیید می‌کند.

۱۸ بهمن ماه لیست اصلاح طلبان منتشر می‌شود/ سید حسن خمینی به دلیل عدم شرکت در آزمون احراز صلاحیت نشد

همچنین محمدرضا عارف رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، صبح امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه هجدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در مورد انتشار لیست اصلاح‌طلبان منتظر هستیم که بسیاری از کاندیدای رد صلاحیت‌شده اصلاح‌طلب برگردند، بنابراین سعی می‌کنیم در ۱۷ یا ۱۸ بهمن‌ماه لیست‌مان را کامل و منتشر کنیم.

وی افزود: در مورد صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب با افرادی که تأثیرگذار هستند رایزنی می‌شود و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این پرسش که آیا با وضعیت موجود، اصلاح‌طلبان امکان دادن لیست برایشان فراهم است یا خیر، گفت: ما تحت هر شرایطی حضور حداکثری خواهیم داشت و لیست‌مان را منتشر خواهیم کرد.

عارف در پاسخ به این پرسش که برخی‌ها مطرح می‌کنند که اصلاح‌طلبان به خاطر رد صلاحیت‌ها می‌خواهند فتنه جدیدی به پا کنند، تصریح کرد: طرح این مسائل، خود زمینه فتنه است و ما انشاالله تحت این اراجیف قرار نمی‌گیریم و در چارچوب نظام فعالیت خود را دنبال خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که سازوکار ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب به چه شکل است، خاطرنشان کرد: ائتلاف بین احزاب اصلاح‌طلب شکل گرفته است و احزاب اصلاحات در چارچوب سیاستگذاری اصلاحات حضور دارند، نامزدهای خود را معرفی می‌کنند و براساس شاخص‌ها و میثاق، کاندیدای نهایی مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه شنیده شده است که شما در صورت تأیید صلاحیت کاندیدای اصلاح‌طلب بنا دارید که چون مجلس هشتم از دور انتخابات انصراف دهید، گفت: این از آن دروغ‌های عجیب و غریب قرن است.

رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی اینکه آیا کمیته‌های شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تعطیل شده است، گفت: خیر، من این را تکذیب می‌کنم، چرا که به طور جدی همه کمیته‌ها و کارگروه‌ها فعال هستند و کارها را دنبال می‌کنند.

وی در مورد صلاحیت حجت‌الاسلام حسن خمینی نیز گفت: ایشان رد صلاحیت نشده بلکه احراز صلاحیت نشده است و این هم مثل اینکه به خاطر عدم شرکت در آزمون بوده است. صلاحیت ایشان محرز است و جزو سرمایه‌های ارزشمند کشور و نظام است.

tel final1

Share