تقاضای عاجزانه نماینده اهواز از رییس جمهور : به آن خدایی که می پرستی رسیدگی کن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اهواز در غبارها گم شده، اینطور که خبرها از سرزمین تفتیده خوزستان می رسد، شعاع دید در بخشهایی از این استان به کمتر از ۱۵۰ متر رسیده و پروازهای فرودگاه اهواز لغو شده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،پروازهای صبح فرودگاه اهواز به طور کلی تعطیل شده چون گرد و غبار اجازه نمی دهد برج مراقبت و خلبان، جلوشان را ببینند. مردم هم از این مسئله، استثنا نیستند. آنها هم نمی توانند تا ۱۵۰ متر آنسوتر را ببینند.

شکرخدا موسوی، نماینده اهواز هم در تذکر رسمی به روحانی نوشته که به آن خدایی که می پرستد به این مسئله رسیدگی کند.
مسوول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های خوزستان هم گفته کلیه پروازهای صبح سه شنبه فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل گرد و غبار و کاهش دید افقی در باند اصلی لغو شده است.
‘مجید ملایانی’ اعلام کرده: تاکنون پنج پرواز این فرودگاه لغو شده و بقیه پروازها نیز در شرایط مساعد شدن هوا و افزایش دید افقی با تاخیر انجام خواهد شد.
در سه روز اخیر بسیاری از پروازهای فرودگاه اهواز به دلیل غلظت گرد و غبار، و کاهش دید افقی تا کمتر از ۵۰ متر لغو شده است.
این وضعیت سبب شد تا بسیاری از مسافران ساعت ها در فرودگاه های اهواز و ماهشهر سرگردان شوند.
پدیده گرد و غبار که در دو هفته گذشته بیشتر مناطق خوزستان را در برگرفته، ضمن آنکه سبب تعطیلی نیمی از ادارات و مدارس خوزستان شده بسیاری از برنامه ها ، همایش ها و نشست های اداری را نیز لغو کرده است.
به دلیل بروز پدیده گرد و خاک تمامی ادارات و مدارس ۱۰ شهرستان این استان در روز سه شنبه تعطیل شد.
شاید این اخبار است که به تهران رسیده تا نماینده اهواز این تذکر را خطاب به رئیس جمهور بنویسد:

۱۵-۲-۱۰-۱۱۲۸۲۶۱

مسوول روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان هم اعلام کرده:غلظت گرد و خاک هوای اهواز در روز سه شنبه به بیش ازسه هزار و ۵۷۵ میکروگرم بر متر مکعب ،یعنی بیش از ۲۰برابر حد مجاز رسید.
‘شهریار عسکری’ گفته امروز صبح وضعیت در اهواز خیلی بد است و آلودگی از حد مجاز فراتر رفته: از ابتدای صبح روز سه شنبه میزان غلظت گرد و غبار در شهرهای استان افزایش یافته و این میزان در شهر اهواز از ۷۱۰ میکروگرم در ساعت ۹ صبح به سه هزار و ۵۷۵ میکروگرم بر مترمکعب در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه رسیده است.

گردو خاک از ابتدای صبح امروز موجب تعطیلی مدارس و ادارات در شهرستان های اهواز ،هندیجان،ماهشهر،ماهشهر ،رامشیر ،بندر امام خمینی (ره)کارون،باوی ،هویزه ،حمیدیه و دشت آزادگان شده است ./خبرانلاین

Share