آماده سرمایه‌گذاری در حوزه بازرگانی،گردشگری دریایی و فروشگاه زنجیره‌ای هستیم

سرمایه گذاران روسی در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا والنتین کندراتنکو گفت: به دلیل مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی، ظرفیتها و توانمندیهای آن در صنعت گردشگری و ترانزیت در این منطقه حضور یافتیم و آماده سرمایه گذاری در حوزه بازرگانی، گردشگری دریایی و ایجاد فروشگاه زنجیره ای عرضه محصولات تولیدی خود هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در جریان نشست با یک هیأت سرمایه گذاری از کشور روسیه، رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه از حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف استقبال و حمایت می کنیم، اظهار داشت: رویکرد استراتژیک سازمان ما فعال سازی کریدور بین المللی شمال-جنوب(نوستراک) است، چرا که با فعال شدن این مسیر تجاری علاوه بر رونق فعالیتهای بازرگانی و ترانزیتی میان دو کشور، زمینه توسعه همکاریهای گردشگری و حضور توریسم در کشورهای حاضر در این کریدور فراهم می شود.

سرمایه گذاران روسی در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد انزلیوی به بیان موقعیت جغرافیایی و سابقه فعالیت منطقه آزاد انزلی پرداخت و آن را نزدیک ترین منطقه آزاد کشور به پایتخت و شهرهای پرجمعیت ایران اعلام و با بیان عمر کمتر از ده ساله آن، این منطقه را از مناطق آزاد جوان کشور معرفی کرد.

مسرور پس از تشریح مزایا و معافیتهای قانونی مترتب بر سرمایه گذاران خارجی در محدوده این منطقه افزود: سازمان منطقه آزاد انزلی در مسیر فعال سازی کریدور نوستراک و افزایش ظرفیتهای حمل و نقل در آن، در حال احداث مجتمع بندری کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در دریای خزر می باشد که زمینه های خوبی برای سرمایه گذاری خارجی در آن وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزاری اجلاس اتاقهای بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در این منطقه را نقطه عطفی در همکاریهای بازرگانی-تجاری  کشور های ساحلی این دریا ارزیابی کرد و گفت: رونق گردشگری دریایی میان بنادر دریای خزر از برنامه های مورد توجه این سازمان بوده و با عنایت به مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی، در این مسیر، آماده همکاری مشترک به منظور توسعه همکاریهای بخش خصوصی روسی و ایرانی هستیم.

وی اضافه کرد: در گام نخست می توانید با بهره گیری از مزایای اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و با استفاده از معافیت های  عوارض گمرگی اقدام به عرضه مستقیم و محصولات خود در مجتمع های تجاری منطقه آزاد انزلی نموده و در ادامه همکاری لازم به منظور احداث مجتمع فروشگاهی اختصاصی شما انجام خواهد شد.

والنتین کندراتنکو مدیر توسعه شرکت کاپودیوتی فری که یک شرکت هلدینگ از شرکتهای فعال در حوزه های بازرگانی ، کشتیرانی، گردشگری است با بیان اینکه این شرکت با دارا بودن ۲۳ فروشگاه زنجیره ای بزرگ در کشورهای اروپا و آسیا، تولید کننده محصولات با کیفیت و قیمت مناسب است، افزود: به دلیل مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی، ظرفیتها و توانمندیهای آن در صنعت گردشگری و ترانزیت در این منطقه حضور یافتیم و آماده سرمایه گذاری در حوزه بازرگانی، گردشگری دریایی و ایجاد فروشگاه زنجیره ای عرضه محصولات تولیدی خود هستیم.

وی استفاده از  نیروهای بومی  آموزش دیده کشورهایی که در آن سرمایه گذاری می کنند را از اولویتهای شرکت متبوع خود اعلام کرد و ادامه داد: مجموعه شرکتهای تابع ما دارای کشتی های تفریحی بزرگی است که با سرمایه گذاری در مجتمع بندری کاسپین بدنبال فعال سازی و رونق گردشگری دریایی در میان کشورهای حاشیه خزر می باشیم.

مدیر توسعه شرکت کاپودیوتی فری اضافه کرد: با توجه به سابقه همکاریهای دو کشور و شرایط رو به رشد همکاریهای مشترک بخش های خصوص روسیه و ایران، می توان ظرفیتهای همکاریهای دو جانبه را گسترش داد و به نظر ما منطقه آزاد انزلی از بهترین نقاط برای سرمایه گذاری شرکتهای روس می باشد.

در پایان این نشست که معاونین، مدیران و مشاور مدیرعامل سازمان حضور داشتند، مدیران شرکت سرمایه گذاری روس از فاز تجارت و گردشگری ، مجتمع بندری کاسپین ، محدوده بندری سازمان، پروژه های عمرانی و زیرساختی و واحدهای تولیدی فعال  در شهرک های صنعتی منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

Share