مأمور نشده ایم که نیت‌خوانی کنیم/وزارت اطلاعات گرایشی ‌به هیچ ‌گروه‌‌ سیاسی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا وزیر اطلاعات در خراسان شمالی گفت: ‌وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) گرایش به هیچ یک از گروه‌های سیاسی ندارند و کار خود را بر اساس قانون انجام می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا وزیر اطلاعات در خراسان شمالی گفت: ‌وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) گرایش به هیچ یک از گروه‌های سیاسی ندارند و کار خود را بر اساس قانون انجام می‌دهند.
۱۳۹۳۰۹۱۸۰۰۰۸۰۶_PhotoA  به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکترسیدمحمود علوی وزیر اطلاعات امروز در نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: اکنون با همدلی و وحدت بین مسئولان، مردم نیز به آینده امیدوارتر شده‌اند و عرصه بر عوامل ناسازگار و ماجراجو نیز تنگ شده است.

علوی اضافه کرد: وقتی در جامعه نشاط، شادی و احساس امنیت وجود داشته باشد، امید و پویایی نیز ایجاد می‌شود و چرخه اقتصاد، صنعت و علم نیز به تحرک واداشته می‌شود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: وجود رونق اقتصادی در جامعه باعث می‌شود تا تحریم دشمنان نیز هر چند سخت، کارساز نباشد و جامعه به ثبات اقتصادی و علمی برسد.

‌علوی افزود: مردم محور اصلی امنیت در جامعه هستند و وزارت اطلاعات به دنبال ایجاد امنیت و احساس امنیت جامع در جامعه، با تکیه بر مشارکت مردم است.

وی اضافه کرد: فرهنگ اطلاعاتی ما بر مبنای مفاهیم شرعی و دینی استوار است و از بدنه این وزارتخانه و نیروهای اطلاعاتی ما جز خدمت تراوش نمی‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: امروز سربازان گمنام امام زمان (عج) تکیه‌گاهی برای امنیت مردم هستند و ما افتخار می‌کنیم که خدمتگزار این مردم هستیم.

‌علوی اضافه کرد: امروز در پرتو وحدت و امنیت، فضای رشد و بالندگی در کشور ایجاد شده و تمام مردم و اقشار مختلف می‌توانند به راحتی ابراز عقیده کنند و احزاب و گروه‌های سیاسی نیز بدون هیچ مشکلی فعالیت و رقابت سالم خود را دارند.

علوی گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور تا زمانی که در چارچوب قانون فعالیت داشته باشند و حاشیه‌های امنیتی در اجتماعات آنها وجود نداشته باشد، مشکلی برای فعالیت نخواهند داشت.

وزیر اطلاعات ‌افزود: احزاب سیاسی نیز باید فعالیت خود را در چارچوب یک رقابت سیاسی سالم تعریف کنند که در صورت شکل‌گیری چنین رقابتی، نیازی به دعوا و نزاع‌های سیاسی نیست.

‌علوی گفت: وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) گرایش به هیچ یک از گروه‌های سیاسی ندارند و کار خود را بر اساس قانون انجام می‌دهند.

علوی افزود: لازمه جامعه پویا و بانشاط تعدد احزاب و گروه‌های سیاسی است و از نظر ما تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی که دارای مجوز قانونی‌اند، فرزندان یک خانواده محسوب می‌شوند و در یک خانواده نیز حضور چند سلیقه به معنای دعوا و نزاع نیست.

وی گفت: این امنیت و احساس امنیت برای دانشجو و استاد دانشگاه و حوزه ما نیز وجود دارد و آنها نیز می‌توانند در سایه همین امنیت بدون هیچ گونه مسئله‌ای نظرات خود را اظهار کنند.

‌علوی اضافه کرد: دولت به دنبال به حاشیه راندن هیچ جریان سیاسی نیست و وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) نیز برای ارتقا و یا حذف هیچ جریان سیاسی تلاش نخواهند کرد.

وی افزود: از نگاه دولت تدبیر و امید هر فردی که برای توسعه کشور و استان تأثیرگذار باشد، فضای کار برای خدمت به مردم برایش فراهم خواهد بود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: تمام گروه‌ها و احزاب سیاسی در کشور باید در جهت هم‌افزایی تلاش کنند، چرا که ما در جمهوری اسلامی ایران زیر لوای ولی فقیه و رهبری و به تعبیر رئیس جمهوری زیر یک پرچم برافراشته و آن هم رهبر معظم انقلاب خدمت می‌کنیم.

‌علوی افزود: جمهوری اسلامی از نظر منطق چنان دست پری دارد که جواب مخالفان سیاسی خود را با منطق و استدلال می‌دهد و در این مسیر نیازی به قهر و غضب نیست.

وی گفت: نیروهای اطلاعاتی ما تمام توان خود را بر این امر متمرکز کرده‌اند که نابه‌جا آبرویی کسی را از بین نبرند و این دقت نظر حتی در پاسخگویی به استعلاماتی که برای افراد از این وزارتخانه انجام می‌شود نیز رعایت می‌شود.

وزیر اطلاعات افزود: اگر در بررسی استعلام فردی نیروهای ما به این نتیجه برسند که ابهاماتی در پرونده وی وجود دارد با دعوت از فرد مربوطه و سئوال از وی و بررسی میدانی، این ابهامات را از بین می‌برند تا حقی از کسی ضایع نشود.

‌علوی اضافه کرد: رعایت حق‌الناس برای نیروهای اطلاعاتی، قضایی و انتظامی ما بسیار مهم است و ما که بیشتر با مردم سر و کار داریم، باید رعایت حق‌الناس را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی گفت: این وزارتخانه وارد زندگی شخصی افراد نمی‌شود چون این را شرع مقدس حرام دانسته و ما نباید برای کسی اضطراب و ترس ایجاد کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: ما مأمور نشده ایم که نیت‌خوانی کنیم، بلکه ما که با حق‌الناس سر و کار داریم باید دقت عمل بیشتری در رفتارمان داشته باشیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

‌‌علوی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان «فرهنگ، اقتصاد و مدیریت جهادی» گفت: تحقق این خواست رهبری در جامعه نیازمند برقراری امنیت و نشاط است و باید این احساس امنیت در همه جا نمایان باشد.

/فارس

Share