بازدید معاون وزیر جهادکشاورزی از مزارع برنج با کود نانو در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عباس کشاورز معاون تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی و عیسی کلانتری دبیرکل خانه کشاورز ایران با هیئت همراه صبح امروز به منظور بررسی وضعیت تولید برنج با کود نانو وارد گیلان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عباس کشاورز معاون تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی و عیسی کلانتری دبیرکل خانه کشاورز ایران با هیئت همراه صبح امروز به منظور بررسی وضعیت تولید برنج با کود نانو وارد گیلان شدند.11

جواد خضرابراهیمی عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران لحظاتی پیش در حاشیه بازدید عباس کشاورز معاون تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی و عیسی کلانتری دبیر کل خانه کشاورزی از مزرعه تولید برنج با کودی که به روش نانو به عمل آمده است  اظهار کرد: خانه کشاورز به دنبال ترویج این روش در تولید برنج است.

وی با ابراز امیدواری از کود نانو، تصریح کرد: در صورتی که استفاده از این کود پاسخ لازم را دهد در کشاورزی توسعه یابد.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران توسعه کود نانو در مزارع برنج را موجب خودکفایی این محصول دانست و گفت: ۳۰ نقطه از گیلان به صورت پایلوت برای تولید برنج با استفاده از کود جدید نانو درنظر گرفته شده است.

وی، دلیل انتخاب ۳۰ نقطه گیلان برای پایلوت در استفاده از کود مذکور را شرایط مناسب آب و هوایی عنوان کرد و یادآور شد: این نقاط در شرق و غرب گیلان است.

به گفته خضرابراهیمی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و دبیر کل خانه کشاورز ایران امروز از سه نقطه مزرعه تولید برنج با استفاده از کود نانو بازدید کردند.

 افزایش تولید برنج با استفاده از کود نانو

کشاورز برنج‌کار کوچصفهانی  درباره مزایای استفاده از کود نانو در مزارع خود، اظهار کرد: امسال دومین سالی است که مزارع برنج بنده با این کود تغذیه می‌شود.

قربانعلی کاظمی متذکر شد: سال‌های گذشته تولید برنج مزرعه بنده بین ۴ تا ۴ هزار تن بود اما با استفاده از کود نانو این تولید به ۵ هزار و ۸۰۰ تن در سال گذشته رسید.

وی پیش‌بینی کرد: امسال به دلیل شرایط مناسب آب و هوا برداشت برنج از مزارع خود افزایش قابل توجهی یابد.

فارس /

Share