در سال۸۸سردار جعفری علیه خاتمی چه گفت که او تکذیب کرد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا , کیهان نوشت: در شهریور ۱۳۸۸ و در پى افشاگرى سردار عزیز جعفرى (فرمانده کل سپاه پاسداران) در خصوص نقش خاتمى عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز و با اشاره به سخنان منتشر نشده خاتمى در سال ۱۳۸۷ که گفته بود: «اگر در این انتخابات احمدى‌نژاد سقوط کند، عملا رهبرى […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا , کیهان نوشت:

khatami 1در شهریور ۱۳۸۸ و در پى افشاگرى سردار عزیز جعفرى (فرمانده کل سپاه پاسداران) در خصوص نقش خاتمى عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز و با اشاره به سخنان منتشر نشده خاتمى در سال ۱۳۸۷ که گفته بود: «اگر در این انتخابات احمدى‌نژاد سقوط کند، عملا رهبرى حذف مى‌شود، اگر به هر قیمتى و به هر شکلى اصلاحات دوباره به قوّه اجرایى بازگردد، دیگر رهبرى اقتدارى در جامعه نخواهد داشت. سقوط اصولگرایى به معناى پایان اقتدار رهبرى تلقى مى‌شود و با شکست اصولگرایان باید قدرت رهبرى را مهار کرد».
مجمع روحانیون مبارز در واکنش به این اظهارات با انتشار بیانیه‌اى خواستار برخورد قوّه قضاییه با تخلفات از هرکس و در هر مقام شد. این تشکل دوم خردادى در بیانیه خود آورد: «این روزها شاهد اظهارات بى‌اساس و تهمتهاى فراوان از سوى دستگاههاى تبلیغى و محافل خاص نسبت به شخصیتها و گروهها براى توجیه سیاست نادرست و اقدامات خلاف شرع و قانون هستیم».۸۰۳
سید محمد خاتمى (عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز) نیز در واکنش به افشاگرى سردار جعفرى، بدون تکذیب عباراتى که توسط فرمانده کل سپاه به او نسبت داده بود و بر لیبرال بودن خود تصریح کرد و طرف مقابلش را به فاشیسم متهم نمود: «عده‌اى براى مقابله با لیبرالیسم به فاشیسم پناه مى‌برند».
در شرایطى که مجمع روحانیون مبارز از مدعى‌العموم خواست تا عکس‌العمل مناسبى به این اتهام نشان دهد، امّا نه مجمع و نه شخص خاتمى هیچ‌گاه رسمآ از سردار جعفرى شکایت نکردند! چرا که آنها مى‌دانستند اسناد فرمانده کل سپاه، اسناد متقن و محکمى خواهد بود.

Share