شهردار تهران اصولگرا ماند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا صبح امروز در جلسه شورای شهر که انتخاب شهردار را در دستور کار خود قرار داده بود بعد از اینکه محسن هاشمی و محمدباقر قالیباف، دو کاندیدای شهرداری تهران برنامه‌های خود را به شورای شهر ارائه دادند رأی‌گیری انجام شد و طی آن محمدباقر قالیباف شهردار تهران شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با رای گیری در جلسه امروز شورای شهر، محمدباقر قالیباف شهردار تهران شد. ghalibaf

محمدباقر قالیباف(زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه، مشهد)، سیاستمدار ایرانی و شهردار تهران است. وی پیش از این در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده رئیس‌جمهور وقت در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است. محمدباقر قالیباف در شهریور ۱۳۸۴ با اجماع شورای شهر تهران شهردار این شهر شد. محمدباقر قالیباف در سال ۱۳۶۱ فرمان‌ده تیپ امام رضا(ع) شد و یک سال فرمانده لشکر پنج نصر خراسان در جنگ ایران و عراق بود.وی دارای مدرک دکتری در رشتهٔ جغرافیای سیاسی است و دوره خلبانی هواپیمای ایرباس را در فرانسه گذرانده ‌است.

محمدباقر قالیباف عضو هیات علمی و دانشیار گروه جغرافیای انسانی دانشکدهٔ جغرافیا دانشگاه تهران نیز هست.وی در سال ۱۳۸۷(۲۰۰۸ میلادی) از طرف سایت شهرداری‌های جهان به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شد.

Share