تبلیغ رسانه های بیگانه برای جذب جاسوس رسانه ای+ عکس

  به گزارش دیارمیرزا، پس از روزنامه گاردین، خبرگزاری یورونیوز نیز برای  مخالفان ایرانی فراخوان زد و برای خواستار ارسال اخبار تصویری از ایران در سایت ” یوتیوب” شد. این رسانه های غربی در درخواست خود نوشته اند: ” با نزدیک شدن به انتخابت اخبار زیادی درباره‌ی ایران وجود دارد و ماتمایل دارم تا در حدامکان از […]

 

به گزارش دیارمیرزا، پس از روزنامه گاردین، خبرگزاری یورونیوز نیز برای  مخالفان ایرانی فراخوان زد و برای خواستار ارسال اخبار تصویری از ایران در سایت ” یوتیوب” شد.

این رسانه های غربی در درخواست خود نوشته اند: ” با نزدیک شدن به انتخابت اخبار زیادی درباره‌ی ایران وجود دارد و ماتمایل دارم تا در حدامکان از دیدگاه های مختلف درمورد این کشور مطلع شویم. لطفا تصاویر‚ ویدئوها و اخبار متنی خود را ترجیحا به زبان انگلیسی با ما به اشتراک بگذارید. سعی می ‌شود از تجربیات و مشاهدات شما در مقالات گاردین استفاده شود.ایمنی شما در هنگام ضبط و ارسال خبر برای ما بسیار مهم است”.

هرچند حوزه اطلاع رسانی با رشد فناوری‌های نو و همه گیر شدن استفاده از اینترنت و موبایل‌های مجهز به دوربین، فصلی نو در اطلاع رسانی و خبرنگاری به عنوان شهروند خبرنگار (Citizen journalist) ایجاد شده است.

در بسیاری از اتفاقات و حوادث غیرمترقبه که خبرنگاران حرفه‌ای حاضر نیستند، مردم عادی با گوشی‌های خود عکس و فیلم‌هایی می‌گیرند که گاهی اوقات با استقبال زیادی روبرو می‌شود.

اما عده ای از رسانه های مخالف نظام، با ساخت گزارش‌هایی جهت‌دار با ظاهری شبیه به محصولات شهروند خبرنگارها، قصد واقعی جلوه دادن دروغ‌های خود را دارند و گزارش خود را به نام مردم عادی معرفی می کنند.

بعضی از رسانه‌های ضد ایرانی با سوء استفاده از این ایده رسانه‌ای با راه اندازی صفحه‌ای به نام گزارشگر با پوشش شهروند خبرنگار بدنبال جذب خبرچین و جاسوس است و به دنبال آن است که گزارش هایی از داخل کشور را با هدف سیاه نمایی از اوضاع کشور پخش کند.  این در حالیست که از اخبار مثبت و دستاوردهای بزرگ کشورمان در این برنامه ها  و رسانه های مدعی جریان آزاد اطلاعات خبری نیست .

ابتدای بهمن ماه ۹۱ بود که وزارت اطلاعات در چند بیانیه مهم از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و برخورد با مرتبطان با رسانه‌های غربی و به خصوص بنگاه خبرپراکنی دستگاه جاسوسی انگلیس (بی‌بی‌سی)، خبر داد که دل علاقه‌مندان به نظام و انقلاب را شاد و دشمنان انقلاب را از دخالت در امور داخلی کشور نا‌امید کرد.

وزارت اطلاعات، اعلام کرد این بازداشت‌ها برای شناسایی بیشتر تحرکات دشمنان در داخل است که رد پای استکبار جهانی و صهیونیسم در این تحرکات به اصطلاح خبری و رسانه‌ای مشاهده‌ می‌شود. البته بسیاری از بازداشت‌شدگان، ناآگاه و نادانسته وارد این بازی جدید دشمن در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری شدند.

 

Share