سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا خبر داد:

نمایشگاه نقاشی شهدای خدمت در آستارا دایر شد

نمایشگاه نقاشی و عکس شهدای خدمت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان آستارا افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۳۱ تابلوی نقاشی از آثار فرانک کاویانی، سودا آسانی و هنرمندان آموزشگاه «هنرآستارا» تا دهم خردادماه در معرض دید عموم گذاشته شده است.

زهرا ناصری افزود: علاوه بر آثار نقاشی، ۱۶ قاب عکس از تشییع جنازه شهید رئیسی و همراهانشان از آثار عکاسان برجسته کشوری به نمایش گذاشته شده است.

مسئول کانون بسیج هنرمندان آستارا هم با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از زبان هنر به خصوص نقاشی و عکس می‌توان زاویای مختلف یک پدیده را به تصویر کشید، اضافه کرد: از مسئولان ارشد شهرستان آستارا انتظار داریم از تولیدات هنری هنرمندان به خصوص در حوزه ایثار و شهادت با حضورشان حمایت معنوی کنند.

یوسف هدایتی افزود:  مسئولینی که در تراز انقلابی اسلامی کار می‌کنند محدود هستند اما اگر مسئولی هم‌تراز انقلاب اسلامی کار کرد سرنوشتی جز شهادت ندارد.

وی ادامه داد: تا پایان خرداد مسابقه «دل‌نوشته به سیدمحرومان» با محوریت گرامیداشت شهدای خدمت در سطح مدارس و دانشگاه‌های آستارا برگزار خواهد شد.

هدایتی اضافه کرد: در تیرماه سال جاری هم اجلاسیه شهدای شهرستان با عنوان شب‌های شیدایی و با هدف بازسازی عملیات کربلاهای چهار و پنج در شهرستان آستارا برگزار خواهد شد و در قالب این اجلاسیه هم بازیگران گروه نمایشی کانون بسیج هنرمندان آستارا با مفهوم ایثار و شهادت هنرنمایی خواهند کرد.

نمایشگاه نقاشی با حضور جمعی از هنرمندان و بدون حضور برخی از مسئولان ارشد این شهرستان افتتاح شد.

 

Share