سفرهای استانی رئیس دولت سیزدهم

رئیسی آخر هفته به مازندران سفر می‌کند؛ همچنان خبری از سفر به گیلان نیست!

درحالی سید ابراهیم رئیسی در دور دوم سفرهای استانی پنجشنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه به استان مازندران سفر می‌کند که همچنان سفر او به گیلان در هاله ای از ابهام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی پنجشنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه به استان مازندران سفر می‌کند.

بازدید از پروژه‌های نیمه تمام، برگزاری جلسه شورای اداری، دیدار با نخبگان، دیدار با فعالان اقتصادی و… از برنامه‌های سفر آیت‌ الله رئیسی به استان مازندران است.

رئیس جمهور به مدت ۲ روز در مازندران حضور خواهد داشت.

قابل ذکر است؛ دور نخست سفر آیت الله رئیسی به مازندران در بیستم اسفندماه ۱۴۰۰ انجام شده بود.

پیش از این نیز طی حکمی از سوی استاندار مازندران، قاسم عزیززاده گرجی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به عنوان رئیس ستاد سفر رئیس جمهور به دیار علویان منصوب شده بود.

سفر به گیلان شاید وقتی دیگر

رئیسی در پانزدهمین سفر استانی خود هشتم بهمن ماه ۱۴۰۰ به گیلان سفر کرده بود.

با اینکه از سال گذشته سفر رئیس جمهور به گیلان بارها توسط استاندار گیلان اعلام شده بود اما رئیسی در مراسم افتتاح بخشی از یک باند آزادراه قزوین – رشت حضور پیدا نکرد.

پس از آن اعلام شد که رئیسی در مراسم افتتاح راه آهن رشت – کاسپین حضور پیدا خواهد کرد و درحالیکه طبق گفته مسئولان این خط ریلی آماده بهره برداری است و حتی قطارهای باری هم اکنون در این مسیر تردد دارند باز هم خبری از حضور رئیسی در گیلان و افتتاح رسمی راه آهن نیست!

برخی تحلیلگران معتقدند که تا تعیین تکلیف استاندار بعدی گیلان و انتخاب استاندار جدید برای استان نباید منتظر سفر رئیس دولت سیزدهم به گیلان باشیم.

برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند عدم انجام مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری دلیل عدم سفر به استان است.

Share