امام جمعه آستارا؛

بعضی‌ها سعی دارند مشکلات اقتصادی و معیشتی را مانع اصلی فرزندآوری جلوه دهند!

امام جمعه آستارا گفت: متأسفانه تغییر سبک زندگی و جایگزین کردن حیوان خانگی به جای فرزند یکی از معضلات بزرگی است که بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه مردم کشور ما نیز با آن درگیر هستند که این امر عواقب سوء بسیاری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (ع) ضمن بیان فضایل و ویژگی‌های خاص امام رضا (ع) با اشاره به حدیثی از این امام بزرگوار سه خصلت و ویژگی مؤمن واقعی را در کسب سنت‌هایی از خدا، پیامبر (ص) و امام معصوم (ع) برای نمازگزاران شرح و توضیح داد.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به هیأت علمی پنجمین کنگره جهانی امام رضا (ع) مبنی بر معرفی ائمه اطهار به دنیا گفت: شناخت امام (ع) برای مسلمانان و شیعیان شرط کمال ایمان و موجب نجات از هلاکت است و برای جهانیان به عنوان الگوی یک انسان کامل قابل درک و شناسایی است.

وی با بیان ویژگی‌های امام معصوم در کلام امام رضا (ع) بر ضرورت احیای امر اهل بیت (ع) به وسیله فراگرفتن و گسترش علوم ایشان که در حقیقت جلوه و انعکاس علم الهی است تأکید کرد و افزود: دلهای آماده مردم پذیرای حقایق زیبا و شیرین کلام ائمه اطهار هستند.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت، به اهمیت بحث جمعیت و داشتن نیروی انسانی برای کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بعضی‌ها سعی دارند مشکلات اقتصادی و معیشتی را مانع اصلی فرزندآوری جلوه دهند در حالی که بسیاری از کشورهای پیشرفته و برخوردار دنیا نیز از کاهش جمعیت و نبود نیروی انسانی رنج می‌برند و معلوم می‌شود عوامل دیگری در این قضیه دخیل هستند.

باقری ارومی با تأکید بر حفظ حقوق حیوانات در اسلام به ویژه در کلام و سیره اهل بیت (ع) گفت: حفظ حرمت و حقوق حیوان به این معنا نیست که آن‌ها را وارد خانه و زندگی خود کنیم؛ چرا که آن‌ها به طبیعت و جمع حیوانات تعلق دارند و این کار نوعی ظلم در حق حیوانات است.

امام جمعه آستارا با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی گفت: آزادسازی خرمشهر تحقق عینی وعده الهی در نصرت مؤمنان و شکست ظالمان بود و امروز این سنت الهی را در شکست‌های پی در پی و همه روزه آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌بینیم.

وی به اخراج نیروهای آمریکایی از کشور نیجر در آفریقا اشاره کرد و گفت: نیجر کشوری نیست که جزو محور مقاومت باشد ولی به لطف خدا تغییر سیاست حاکمان آن در انتخاب هم پیمانان نظامی موجب خفت و خواری آمریکا و از دست دادن پایگاه خود در آفریقا شد.

Share