وزیر خارجه چین در گفتگو با امیرعبداللهیان:

وانگ یی: مواضع ایران را در تماس تلفنی به اطلاع بلینکن رساندم

وزیر امور خارجه چین امشب در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت که در تماس تلفنی با همتای آمریکایی مواضع اصولی طرف ایرانی را به اطلاع وی رسانده و بر برقراری صلح در منطقه و برقراری آتش بس در غزه تأکید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسین امیرعبداللهیان و وانگ یی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین امشب (دوشنبه) ۲۷ فروردین در گفتگویی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه ایران و چین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان همتای چینی خود را در جریان تلاش‌های دیپلماتیک و اقدام مشروع نیروهای مسلح ایران در قبال گستاخی رژیم اسرائیل و هدف قرار دادن بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق قرار داد.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه گفت: به روشنی به کاخ سفید هشدار داده‌ایم در صورت ماجراجویی رژیم صهیونیستی در تکرار تجاوزات تروریستی علیه منافع و امنیت ایران، پاسخ و اقدام بعدی ایران قاطع، فوری و گسترده خواهد بود.

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تشریح مواضع کشورش در قبال تحولات منطقه گفت: چین به شدت حمله به سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده و آن را مخالف و ناقض اصول و قواعد بین‌المللی می‌داند.

وانگ یی افزود: ما در شورای امنیت هم از مطالبات عادلانه جمهوری جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت کرده‌ایم، هر چند در این مسیر شاهد مانع‌تراشی‌های دولت آمریکا و اعمال استانداردهای دوگانه کشورهای غربی عضو شورای امنیت در محکومیت اقدامات اسرائیل بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه چین یادآور شد که در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود مواضع اصولی طرف ایرانی را به اطلاع وی رسانده است و همواره بر برقراری صلح در منطقه و برقراری آتش بس در غزه تاکید کرده است.

وانگ یی در پایان تاکید کرد: چین و جمهوری اسلامی ایران از شرکای راهبردی هستند و آن کشور در تمامی زمینه‌ها برای مواضع و جایگاه ایران اهمیت بالایی قائل است.

Share