رئیس شورای شهر بندرانزلی خبر داد

قطع بیش از ۵۰ اصله درخت کاج در ضلع شمالی خارج از پارک جنگلی شهرداری بندرانزلی

رئیس شورای شهر بندرانزلی گفت: درختان کاج قطع شده در ضلع شمالی و خارج از محدوده پارک جنگلی بوده که در محدوده نظارت و خدمات شهرداری نیست ولی با تاکید دادستانی به صورت جدی پیگیر علت مساله و برخورد با متخلفان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شعبان جعفری امروز پنج شنبه، ۲۳ فروردین ماه در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قطع چندین اصله درخت کاج که اعلام شده در پارک جنگلی شهرداری بندر انزلی اتفاق افتاده، اظهار کرد: بیش از ۵۰ اصله درخت کاج در ضلع شمالی خارج از پارک جنگلی شهرداری قطع شده که این منطقه در حوزه مسئولیت شهرداری نیست.

وی افزود: طبق دستور اکید دادستان بندرانزلی، مامورین انتظامی در حال پیگیری موضوع و یافتن علت این مسئله همچنین برخورد با عامل یا عاملین قطع درختان هستند.

جعفری تصریح کرد: طی بازدیدی که بر اساس دستور دادستانی به همراه مامورین انتظامی، روسای ادارات منابع طبیعی، ثبت اسناد، شهرداری و جهاد کشاورزی آنجا حضور داشتیم اعلام شد آن قطعه زمین در سال ۹۵ از مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی خارج و به نام‌ یکی از ادارات سند صادر شده که در حال بررسی این موضوع هستیم.

رئیس شورای شهر بندرانزلی گفت: بعد از ضلع شمالی و خارج از محدوده پارک جنگلی شهرداری چندین پلاک مردمی وجود دارد و ما بین این پلاک‌ها، یک خیابان تعریف شده و چندین پلاک در قطعات و ابعاد مختلف صادر شده و مالکین پروانه دیوار کشی گرفتند اجازه قطع درختان را ندارند جز اینکه بخواهند پروانه احداث بنا بگیرند.

جعفری تصریح کرد: هرچند قطع درختانی که آنجا به صورت قانونی صورت می‌گیرد باید از شهرداری به عنوان یکی از نهادهایی ناظر که در بحث قطع اشجار باید نظر کارشناسی دهد، مجوز می‌گرفتند ولی شبانه این درختان را قطع کردند.

وی با بیان اینکه در مواردی نیز درختانی که تحت محدوده نظارت و خدمات شهرداری قرار دارد، سودجویان درختان را قطع کرده و با قیمت بالایی می‌فروشند، افزود: باید تنبیه قانونی قوی برای این‌ سودجویان که به اموال دولتی که متعلق به مردم است، تعریف شود.

جعفری تاکید کرد: ما از این اقدام بسیار نگران هستیم و باید همه نهادهای ذی‌ربط بیش از پیش مراقبت کنند زیرا درختان یک روزه به ثمر نرسیده و با زحمت‌ بسیار سال‌ها طول کشیده که درختان قد بکشند ولی سودجویان در یک لحظه این کار را انجام می‌دهند.

Share