مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان خبر داد؛

بهره برداری از پست ۶۳/۲۰ کیلوولت سنگر تا پایان سال جاری

محمود دشت بزرگ مدیرعامل برق منطقه ای گیلان از بهره برداری پست ۶۳/۲۰ کیلوولت سنگر تا پایان سال جاری خبر داد.

دشت بزرگ برق منطقه ای گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمود دشت بزرگ مدیرعامل برق منطقه ای گیلان اظهار کرد: برای احداث پست و خط در استان گیلان به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی خاص آن، با چالش‌های زیادی مواجه هستیم که این وضعیت خاص منجر به‌عدم توسعه مطلوب شبکه برق استان شده به نحوی که بیش از ۷۵ درصد شبکه برق استان گیلان پربار است.

محمود دشت بزرگ افزود: به دلیل شدت گرما و استمرار آن، رشد مصرف برق، مهاجرپذیر بودن استان وعدم نصب ظرفیت نیروگاهی بزرگ در استان گیلان، از سال ۱۳۹۹ به بعد نیاز مصرف برق در استان از تولید عملی نیروگاه‌ها بیشتر شده و در واقع با ناترازی تولید برق و مصرف آن مواجه هستیم لذا در صورت ادامه روند فعلی رشد مصرف برق، در سال‌های استان گیلان به واردکننده انرژی برق از سایر استان‌ها تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: برای رفع و حل مشکلات صنعت برق استان، باید از فرصت و ظرفیت سفر دوم ریاست جمهوری به استان در راستای طرح معضل فوق و ارایه پیشنهاد احداث نیروگاه‌های مختلف سیکل ترکیبی، بادی، خورشیدی، آبی و دریا پایه استفاده کرد.

وی با اشاره به وضعیت نا مطلوب شبکه استان افزود: حتی در صورت افزایش ظرفیت نیروگاهی در استان، بایستی به ظرفیت شبکه انتقال توجه ویژه داشته باشیم و از آن غافل نشویم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به ظرفیت عظیم احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان، اعلام کرد: ر اساس مطالعات کارشناسی شده، جنوب استان گیلان از موقعیت و شرایط خوبی در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی برخوردار بوده و هرچند نخستین نیروگاه خورشیدی تا قبل از اوج بار سال آتی به بهره برداری می‌رسد، اما با توجه به ظرفیت بالقوه و بسیار خوب استان، انتظار می‌رود با پیگیری نمایندگان استان، سهمیه بیشتری جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی به استان اختصاص داده شود.

محمود دشت بزرگ ضمن بیان چالش‌های مختلف صنعت برق، گفت: صنعت برق کشور و استان با چالش‌های مختلفی، مخصوصا از نظر منابع مالی مواجه است که یکی از راه‌های برون رفت از این چالش، اصلاح ساختار قیمت انرژی برق می‌باشد.

Share