سرپرست فرمانداری خمام مطرح کرد؛

صدور رای قطعی در رابطه با ۱۵ بند تخلفات شهرداری خمام | زباله‌ای به سایت خواچکین انتقال داده نمی‌شود

سرپرست فرمانداری شهرستان خمام در مورد وضعیت شهرداری خمام نیز اظهار کرد: از سوی هیات تخلفات استانداری درباره ۱۵ بند تخلفات شهرداری رای قطعی داده شده است.

ختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرپرست فرمانداری خمام روز یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ در جمع اصحاب رسانه با اشاره به مشکلات پسماند این شهرستان و سایت دپوی زباله خواچکین اظهار کرد: پسماند مشکل کل استان است و پنجشنبه‌های هر هفته جلسه مدیریت و ساماندهی پسماند برگزار می‌شود.

حسن آدمیت با اشاره به اینکه شهرستان خمام دارای ۲ بخش است، بیان کرد: برای ساماندهی زباله و مدیریت پسماند در بخش‌ها از طریق دهیاری‌ها کمک گرفتیم و تفکیک از مبدا در این بخش به خوبی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه زباله‌ای به سایت خواچکین انتقال داده نمی‌شود، افزود: بخشی از زباله‌ها دفع شده و بخش دیگر توسط پیمانکاران بر اساس طرح‌های تشویقی خریداری یا مبادله کالا می‌شود.

سپرست فرمانداری خمام با بیان اینکه متاسفانه هنوز تفکیک از مبدا در شهرها آغاز نشده و کمکاری‌ها در این زمینه به شهرداری‌ها بر می‌گردد، بیان کرد: باید در ابتدا با پیمانکاران قرارداد امضا می‎شد و سپس با اطلاع‌رسانی و نصب بنر در راستای فرهنگ‌سازی بین شهروندان اقدامات لازم را انجام می‌دادند.

آدمیت با اشاره به انتقال زباله به کارخانه کود آلی رشت خاطرنشان کرد: شهرداری خمام سهامدار کودآلی آست و طبق قرارداد با کود آلی لاکان برای شبی یکبار زباله به آنجا انتقال پیدا می‌کند و مشکلی از بابت انتقال به کود آلی نداریم.

سرپرست فرمانداری شهرستان خمام در مورد وضعیت شهرداری خمام نیز اظهار کرد: از سوی هیات تخلفات استانداری درباره ۱۵ بند تخلفات شهرداری رای قطعی داده شده است و طی نامه‌ای به‌ شورا این رای را ابلاغ کردیم و تاکنون ۳ جلسه شورا برای انتخاب سرپرست شهرداری به حد نصاب نرسیده است و اگر تا ۶ بار جلسه برگزار نشود، شورای شهر خمام به شورای حل اختلاف معرفی خواهد شد.

آدمیت با اشاره به اینکه در شهر خمام شهید گمنام دفن خواهد شد، اظهار کرد: روز ۲۶ آذر مصادف با شهادت حضرت زهرا(س) در پارک سردار جنگل خمام پیکر این شهید گمنام تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

سرپرست فرمانداری خمام با بیان اینکه این شهرستان فاقد بیمارستان است، گفت: درمانگاه تخصصی با کمک و مشارکت خیرین در خمام ساخته می‌شود.

Share