مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد؛

اسکان اضطراری سیل زدگان | حضور ۱۲ تیم تخصصی امدادی گیلان در آستارا

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه ۱۲ تیم تخصصی امدادی در عملیات سیلاب و آبگرفتگی آستارا حضور دارند، گفت: عملیات امدادرسانی در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، هادی سلیمی با حضور میدانی در مناطق سیلابی آستارا در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه پیرو هشدار اداره کل مدیریت بحران، در حال آماده باش بوده ایم، اظهار کرد: بارندگی شب گذشته در آستارا خوشبختانه خسارت جانی نداشته اما خسارت مالی دارد شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از حضور نیروهای امدادگر و تجارت گر در مناطق متاثر از بارندگی خبر داد و گفت: با قایق خدمات امدادی صورت گرفته و مردم را به نقاط امن منتقل کردیم.

سلیمی با اشاره به تدارک اماکن اسکان اضطراری اظهار کرد: مردمی که منازل آنها متاثر از سیل قرار گرفته در این اماکن استقرار می یابند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ تیم عملیاتی از شهرهای آستارا، بندرانزلی، تالش، رضوانشهر و تیم‌های واکنش سریع جمعیت استان با توان ۶۰ نفر به همراه ۱۱ دستگاه خودروی عملیاتی و پشتیبانی، ۱۸ دستگاه موتور پمپ تخلیه آب، ۴ دستگاه قایق جیمینی، ۳ دستگاه خودروی باری در حال امدادرسانی هستند، اضافه کرد: این تیم‌ها از همان لحظات اولیه در مناطق مذکور حضور داشته و مشغول امدادرسانی و همچنین تخلیه آب از منازل و سطح شهر با هماهنگی مدیریت بحران استان هستند.

Share