در راستای گسترش فعالیت‌های فرهنگی؛

تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه‌های عمومی و آموزش و پرورش گیلان امضا شد

یاسر تقوی با اشاره به کارکردهای مختلف کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد فعال اجتماعی، خاطرنشان کرد: نقش آموزش و پرورش در گسترش فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم و اثربخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در راستای توسعه همکاری‌ها، گسترش فعالیت‌های فرهنگی ترویجی، با هدف جذب بیشتر دانش آموزان به فرهنگ کتابخوانی منعقد شد.

یاسر تقوی با بیان اینکه نخستین کتابخانه مدرسه کشور در سال‌های گذشته در شهر بندر انزلی استان گیلان افتتاح و به بهره برداری رسیده است و لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه برای ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه در بین دانش آموزان و خانواده آنها تاکید کرد.

وی همچنین از ظرفیت دو دستگاه فرهنگی برای گسترش همکاری ها و استفاده از امکانات آموزش و پرورش در جهت در اختیار قرار دادن مکانهای بلا استفاده به عنوان کتابخانه های عمومی در راستای افزایش سرانه فضای مطالعه در نقاط مختلف استان یاد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دوری از کتاب خسارت زیادی را به همراه دارد، افزود: کتابخانه به عنوان یک پناهگاه است که جهل و نادانی را پوشش می‌دهد.

محمد فائزی همچنین عنوان کرد: در گذشته، کم کاری‌های بسیاری را در حوزه آموزش و ترویج فرهنگ مطالعه شاهد بودیم و امیدواریم با همکاری‌های دو جانبه دو دستگاه و لزوم هم افزایی بیشتر برای ایجاد کتابخانه‌های عمومی و گسترش آن در سراسر استان گیلان به ترویج این فرهنگ کمک نماییم.

وی در پایان افزایش ظرفیت کتابخانه‌ها را برای گسترش فرهنگ مطالعه خواستار شد.

شایان ذکر است مدت اعتبار این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت سه سال می‌باشد.

Share