رییس کل دادگستری گیلان تأکید کرد:

دستگاه قضایی اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و زمین‌های ملی را نخواهد داد

خلیلی عدم پایبندی به وظایف قانونی برخی مدیران را عامل ایجاد مشکلات در حوزه منابع طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی را نخواهد داد و با متخلفان و متصرفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام طباطبائی‌نژاد نماینده ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان دیدار کرد.

حجت‌الاسلام طباطبائی‌نژاد با بیان اهمیت درخت، جنگل‌ها و لزوم صیانت و حفاظت از انفال و منابع طبیعی، حفظ، احیا، توسعه و بهره وری از آن را از وظایف سازمان جنگل‌ها بر شمرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سیاست سازمان جنگل‌ها قلع و قمع و تخریب نبوده بلکه رفع تصرف اراضی ملی می‌باشد از قضات دادگستری خواست تا قبل از صدور آراء مرتبط با منابع طبیعی، در محل مربوطه حضور میدانی داشته باشند تا هرچه بیشتر با حساسیت و اهمیت موضوع پرونده آشنا شوند و رای صحیح و متقن صادر نمایند.

حجت‌الاسلام خلیلی نیز با بیان این که استان گیلان استانی گردشگری است و دارای مناطق بکر و زیبایی می‌باشد، تصریح کرد: جلوه‌گری طبیعت موجب سودجویی و سوء استفاده فرصت طلبان می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان گیلان عدم پایبندی به وظایف قانونی برخی مدیران را عامل ایجاد مشکلات در حوزه منابع طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی را نخواهد داد و با متخلفان و متصرفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

Share