فرهنگ و طبیعت گیلان در قاب تصویری آستراخان روسیه

نمایشگاه عکس گیلان با عنوان «سرزمین دوستی» به همت پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان در موزه مردم شناسی استان آستراخان روسیه گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رییس پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان هدف از برگزاری این نمایشگاه را ترویج فرهنگ و طبیعت گیلان در قاب تصویری آستراخان روسیه فرهنگ گیلان و آشنایی با جاذبه‌های طبیعی این استان دانست.

سید هاشم موسوی گفت: نحوه زندگی، آیین‌ها و هنر مردم گیلان در قاب تصویری این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

وی گفت: در این نمایشگاه ۳۸ اثر از ۱۲ عکاس با موضوع گیلان‌شناسی و فرهنگ عامه به مدت سه روز در موزه مردم‌شناسی آستراخان روسیه دایر است.

رحیم صالحی، شروین شعبان زاده، سعید ممدوحی، انوش علی اصغری، دانیال شفیعی، الهه گل محمدی، زینب امانی، ملک نیک قلب، علی رفیعی‌پور، نادر معصومی، امیر شکرگذار و مهرداد گرامی عکاسان ایرانی و گیلانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمد.

آکوچکیان سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان نیز با تشکر از حضور هنرمندان گیلانی در این نمایشگاه گفت: تقویت مناسبات فرهنگی نقش مهمی در همکارهای سیاسی و اقتصادی دارد و مردم دو کشور روسیه و فرهنگ و طبیعت گیلان در قاب تصویری آستراخان روسیهایران به ویژه دو استان گیلان و آستراخان با توجه به تاریخ روابط اقتصادی و تجاری تاثیرات خوبی در این روابط داشته اند.

وی بر گسترش فعالیت‌های فرهنگی بین استان‌های شمالی بویژه گیلان با استراخان تاکید و برای پذیرش گروههای فرهنگی دو استان اعلام آمادگی کرد.

اولگا نیکولا یونا پرا کا فوآ وزیر گردشگری استان آستراخان روسیه نیز در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از این رویداد فرهنگی بر گسترش مناسبات آستراخان با استان گیلان تاکید کرد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه وزیر گردشگری استراخان، رییس آژانس روابط بین الملل استراخانه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استراخان، رییس پژوهشکده گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان رییس اتاق مشترک ایران و روسیه و اتاق بازرگانی گیلان و جمعی از هنرمندان مسوولین محلی استراخان حضور داشتند.

Share