رسانه ملی همچنان می لنگد

شاهکار تلویزیون در شب های قدر: سانسور سریال مناسبتی!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احتمالا این تنها در سیمای جمهوری اسلامی اتفاق می افتد که بیت المال را برای شبهای قدر هزینه کنید و خروجی طوری باشد که برای پخش مجبور باشید سانسورش کنید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا احتمالا این تنها در سیمای جمهوری اسلامی اتفاق می افتد که بیت المال را برای شبهای قدر هزینه کنید و خروجی طوری باشد که برای پخش مجبور باشید سانسورش کنید!

۱۵-۵-۹-۱۸۵۹download_1_محسن حدادی در خبرآنلاین نوشت:در شبهای قدر دو سریال مناسبتی از تلویزیون پخش شد؛ «نیاز» و «ساعت صفر». هر دو هم مثل همیشه سوژه قدیمی و نخ نماشده ای داشت و «توسل» و دین داری را در نازل ترین سطحش مطرح کرد و از ماجرای مسخره برخورد یک فقیر به یک پولدار و پولدار خوب و متحول شده استفاده کرده بود.

بررسی اینکه این سریال ها چقدر مخاطب داشتند، باشد برای بعد، اما اینکه تلویزیون مدعی بی پولی – که تمام ثانیه هایش را دارد چوب حراج می زند و به بهانه نداشتن بودجه، هم هنر را فدا می کند و هم برخی اوقات کاسبی می کند – از بیت المال هزینه کند برای سریال مناسبتی شب قدر و هیچ نظارتی روی تولیدش نداشته باشد؛ شاهکار است.

در هر دو سریال شخصیت هایی حضور داشتند که به محض ورود به کادر تلویزیون، تصویر «سیاه و سفید» می شد! به لطف هنر آرایش این خانم ها و بی حساب و کتاب بودن تولید سریال، تماشاگر باید برای دقایقی سریال سیاه و سفید تماشا می کرد و شدیدا هم تحت تاثیر قرار می گرفت!

نکته جالب اینجاست که همه این سریال ها ناظر تولید دارد، کارشناس مذهبی دارد و لابد جلسات متعدد طرح و سوژه و پیش تولید و…

خروجی سریال ها اما به وضوح نشان می دهد

یک: تلویزیون ما همچنان بر اساس پارتی و رابطه تولید برنامه می کند و تکرار اندر تکرار موید این بی ضابطه بودن است.

دو: هنوز هم پرکردن آنتن مهم است و نه چگونه پرکردن آن!

سه: نظارت در تلویزیون به نظارت در پخش خلاصه می شود و قبل از آن گویا کسی به کسی نیست.

چهار: تولید در تلویزیون یعنی پول، پول بدهید می سازیم؛ طنز، درام، مناسبتی، سیاسی و…یعنی تلویزیون ما اینقدر آدم حرفه ای همه کاره دارد!

کاش صداوسیما شهامت داشت و ریز هزینه های تولید این دو مجموعه و البته تمام برنامه های سازمان را منتشر می کرد تا مردم هم در جریان باشند بیت المال چگونه ریخت و پاش می شود.

خدا کند رییس محترم صداوسیما، که نشان داده حواسش به فرمان هست؛ اگر خواست تذکری به معاون سیما و این دو سریال ضعیف و البته منفی بدهد، یکماه بعد خبرش درز نکند چرا که این دوستان شب قدر ملت را با «آرایش غلیظ» خراب کردند!

راستی خنده دار نیست یک سریال ۵ قسمتی با یک سوژه تکراری ۴ نویسنده و یک سرپرست نویسندگان داشته باشد؟! بی پولی را باور کنیم یا دم خروس سریال «نیاز» را؟

Share